LOADING

Type to search

Biznes Technologie

Poprawa wydajności floty za pomocą szczegółowych danych i raportów z platformy WEBFLEET

Funkcjonowanie firm posiadających mniejszą lub bardziej rozbudowaną flotę powinno opierać się na dążeniu do maksymalnej optymalizacji kosztów. Technologiczne rozwiązania typu WEBFLEET pomagają w osiągnięciu tego celu, dzięki czemu firmy mogą odczuć realne oszczędności, poprawę wydajności, a nawet o wiele bardziej dynamiczny rozwój.

Czym jest system WEBFLEET?

Platforma WEBFLEET to system do zarządzania flotą funkcjonujący w oparciu o technologię Saas – oprogramowanie jako usługa. Posiada szereg niezbędnych oraz przydatnych modułów, które w znacznym stopniu mogą wpłynąć na poprawę wydajności floty. Wykorzystanie tego systemu daje wiele możliwości zarówno kierowcy, jak i dyspozytorowi, czy nawet właścicielowi firmy. Zaletą tego rozwiązania jest jego responsywność – z WEBFLEET można korzystać na dowolnym urządzeniu desktopowym oraz mobilnym.

Gdzie wykorzystywany jest monitoring floty?

Z monitoringu floty korzystają zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Rozwiązanie stosują firmy transportowe, przewoźnicze, a nawet służba zdrowia. WEBFLEET to system, który zapewnia stabilne działanie w przypadku firm, które muszą prowadzić swoją działalność w oparciu o sprawdzone oprogramowania. Platforma cechuje się niezwykle intuicyjną obsługą, lokalnym wsparciem technicznym, a na uwagę zasługuje fakt, że firmy traktują ją jako rozwiązanie na lata.

Bezpieczeństwo i mniejsze zużycie paliwa

Głównym powodem, dla których WEBFLEET to lider w dziedzinie monitoringu floty to przydatne funkcjonalności pozwalające nie tylko na realne oszczędności, lecz również poprawę bezpieczeństwa kierowców na drogach, a w związku z tym – innych uczestników ruchu drogowego. OptiDrive 360 to rozwiązanie, dzięki któremu kierowca otrzymuje szczegółowe wskazówki dotyczące stylu jazdy. System wskazuje np. możliwość zwolnienia pedału gazu w przypadku warunków do toczenia się, sugeruje zmianę biegów lub informuje o zbyt długiej pracy pojazdu na biegu jałowym.

Platforma WEBFLEET umożliwia również generowanie szczegółowych raportów dotyczących wydajności zarówno całej floty, jak i konkretnych kierowców. Warto również zaznaczyć, że oprogramowanie daje ogromną elastyczność w indywidualnym dopasowaniu raportów. Dzięki nim można otrzymać informacje dotyczące średniego spalania, zgodności stylu jazdy z przepisami, czy łącznej ilości przejechanych kilometrów w danym okresie.

Możliwość zaplanowania przeglądów i napraw

W związku z danymi dotyczącymi eksploatacji pojazdów zapisanymi w systemie, koordynatorzy i dyspozytorzy mogą skuteczniej zarządzać flotą. System powiadamia bowiem o np. o konieczności wymiany oleju w najbliższym czasie lub o zbliżającym się terminie obowiązkowego przeglądu. Dzięki temu rozwiązaniu można lepiej zaplanować te czynności, co przekłada się na zminimalizowanie czasu przestoju pojazdu.

Warto w tym miejscu wspomnieć także o specjalnym module dostępnym za pośrednictwem platformy WEBFLEET, który w czasie rzeczywistym dostarcza informacji dotyczących usterek w pojazdach. Dzięki temu można zarezerwować wizytę w serwisie w najbardziej dogodnym czasie.

Integracje z systemami biurowymi

WEBFLEET dostarcza również gotowych rozwiązań integracyjnych za sprawą gotowej biblioteki API. Integracje dotyczą zarówno systemów biurowych, jak nawet przetwarzania informacji pochodzących z czujników opon, czy też czujników temperatury. Takie rozwiązanie umożliwia lepszą wydajność pracy nawet pracowników biurowych, którzy otrzymują gotowe raporty, dzięki czemu mogą skoncentrować się na tzw. działaniach core business.

Źródło: Monitoring pojazdów