LOADING

Type to search

Styl życia

Jak traktujesz bliskich?

W swoim życiu posiadamy bliskich krewnych, przyjaciół i znajomych. Warto jest dokładnie przeanalizować, jaki mamy do nich stosunek. Możliwe, że jego poprawa jest w stanie zapewnić nam szerokie możliwości. Dzięki temu czujemy się o wiele lepiej.

Posiadamy przecież pozytywne relacje z najważniejszymi dla nas osobami w życiu. A gdybyśmy o to nie dbali, to poprzez nasze zachowanie i słowa moglibyśmy innych ranić. Aby jednak dobrze pracować nad sobą pod tym względem, to dobrze byłoby regularnie przeprowadzić samoanalizę. Polega ona na przyjrzeniu się sobie z pewnego dystansu. Szczerze oceniamy swoje podejście do bliskich.

Nasze słowa i czyny

To, jak rozmawiamy z bliskimi ma istotny wpływ o naszym stosunku wobec nich. Dobrze więc, abyśmy zastanowili się nad tym, jak możemy nad tym popracować. Możliwe, że każdy z naszych bliskich posiada pewne wady, to naturalne. Ale czy one powinny okazać się dla nas najważniejsze? Oczywiście, że nie. My przecież cenimy sobie daną osobę i konkretne możliwości, które nam zapewnia.

W tym celu powinniśmy skupiać się na konkretnych zaletach, które posiadają. I starajmy się chwalić za konkretne rzeczy, które dla nas czynią. Gdy jesteśmy wobec tych najważniejszych osób wdzięczni, to oni jeszcze chętniej spędzają z nami swój wolny czas.

My natomiast możemy się cieszyć z posiadania prawdziwych przyjaciół, z którymi chcemy przebywać przez cały czas. Nie jest to takie proste, natomiast z czasem uzyskujemy w tym kierunku jeszcze większe doświadczenie. I cieszymy się, że samoanaliza jest nam w tym bardzo pomocna. Dobrze jest na kartce papieru spisywać również swoje błędy, które popełniamy. A zarazem lekcje, które z nich wyciągamy.

Gdy coś takiego czynimy, to z czasem możemy uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki. Na przykład stajemy się bardziej produktywni w pracy. Widzimy, jak zmienia się nasze życie osobiste na lepsze. Naszego partnera małżeńskiego szanujemy i miłujemy jeszcze bardziej. Jest to możliwe, jeśli takie relacje pielęgnujemy i to pod wieloma względami.