LOADING

Type to search

Biznes

Kawiarnia – jakie akcesoria cukiernicze muszą się w niej znaleźć?

Kawiarnia to miejsce wielozadaniowe, dlatego też, powinna być ona przyjazna w odbiorze dla wszystkich. Jeśli chcesz by Twoja kawiarnia stała się lokalem, do którego ludzie wracają z uśmiechem na twarzy, zadbaj o klimat i miej na uwadze potrzeby klienta.

Nie samą kawą człowiek żyję

Przede wszystkim, pamiętaj, że nie samą kawą człowiek żyje. Nie wszyscy Twoi goście, odwiedzając kawiarnię, będą szukali tam tylko kawy. Jeśli chcesz, żeby Twój lokal trafiał do większego grona odbiorców, musisz rozszerzyć swoją ofertę. Poza gamą kaw i herbat, zadbaj o ciekawy wybór ciast i deserów. Najlepiej żeby zaopatrzenie deserowe, wykonywane było na miejscu, wtedy masz pełną kontrolę nad ofertą i jakością produktów. Chcąc przygotowywać czy też serwować własne ciasta i desery, nieuniknione jest zaopatrzenie lokalu w kilka niezbędnych akcesoriów cukierniczych.

Jakie akcesoria cukiernicze w kawiarni?

Aby prowadzić lokal gastronomiczny, nastawiony na sprzedaż kaw i innych napoi oraz ciast, deserów, lodów itp., niezbędne jest profesjonalne wyposażenie kawiarni. Posiadanie tego typu akcesoriów, nie tylko jest związane z komfortem i ergonomią pracy, ale również wynika z przepisów sanepidu.

Podstawowymi akcesoriami, które odnajdą swoje zastosowanie w codziennej pracy kawiarni, są noże ze stali nierdzewnej, szpatuły oraz łopatki do nakładania ciast. Są to narzędzia służące przede wszystkim do precyzyjnego i higienicznego ukrojenia i podania ciast dla klienta.

Istotny element stanowią również, talerze, filiżanki, kubki, szklanki oraz sztućce. Jeśli nasz lokal został zaopatrzony w podstawowe wyposażenie, kolejnym krokiem jest zakup urządzeń wspomagających i przyspieszających pracę kawiarni. Przede wszystkim są to miksery ręczne i planetarne, które pozwolą nam przygotować aksamitne masy do ciast.

Na naszej liście akcesoriów powinny znaleźć się również blendery barowe. Są to uniwersalne urządzenia, które dzięki swojej zwiększonej mocy, pomogą obsłudze w szybki sposób przygotować koktajle i inne napoje deserowe serwowane klientom.

Warto również rozważyć zakup kostkarki do lodu, która z pewnością sprawdzi się w okresie wiosenno-letnim przy przygotowywaniu orzeźwiających napoi owocowych i nie tylko.

Sercem każdej kawiarni jest profesjonalny ekspres do kawy

Kupując akcesoria, nie zapomnij o najważniejszym. Rozważ zakup dobrego ekspresu do kawy. Powinien on być przede wszystkim wielozadaniowy, łatwy w obsłudze i szybki. Oczywiście musi być to ekspres przystosowany do nieustannej pracy, dlatego też zdecyduj się na zakup sprzętu profesjonalnego w hurtowni gastronomicznej.

Sukces Twojego lokalu to zadowolony klient!

Pamiętaj, że opinię o Twoim lokalu tworzą klienci, i to właśnie od nich zależy, jak potoczą się losy interesu. Jeśli chcesz, by był on udany i przekazywany z pokolenia na pokolenie –  zadbaj o zadowolenie klienta.  Postaw na jakość i dobry smak, inwestując w profesjonalne akcesoria cukiernicze dla swojej kawiarni.