LOADING

Type to search

Dzieci

Ferie zimowe – angielski! Twoje dziecko nie będzie narzekać na nudę!

Ferie zimowe to czas wypoczynku, ale i szansa rozwoju dla naszych dzieci. Od dawna psychologowie rozwojowi i specjaliści w zakresie edukacji zwracają uwagę, że skuteczna nauka to nauka przez zabawę. Chodzi bowiem o to, aby uczyć się w dobrym nastroju i poczuciu odprężenia. W takim stanie mózg dziecka, ale także i dorosłego przyswaja informacje na stałe. Nie ma też mowy o śladzie stresu i presji. Ferie zimowe z angielskim są świetną metodą zagospodarowania dziecku wolnego czasu w taki sposób, aby relaks, edukacja i inwestycja w przyszłość dziecka łączyły się naturalnym rytmem wolnych dni.

Emocjonalne zaangażowanie w nauce języka

Wyjazd na ferie lub uczestnictwo w zorganizowanych kursach lub półkoloniach, w trakcie których zabawy ruchowe i towarzyskie dla dzieci zintegrowane zostaną z efektywną, radosną nauką języka angielskiego, to świetna propozycja dla każdego dziecka, niezależnie od jego aktualnego poziomu językowego. W metodach edukacyjnych stosowanych w nowoczesnej lingwistyce podstawą sukcesu językowego staje się bowiem zaangażowanie emocjonalne dziecka w proces uczenia. Ucząc poprzez zabawę i przeplatając przyswajanie umiejętności językowych z relaksem, nauczyciele języka angielskiego osiągną zwielokrotnione efekty. Dziecko będzie się dobrze bawić, a po powrocie z ferii z angielskim odkryje, jak wiele zyskało i jak dużo nowych słówek, zwrotów i wyrażeń w języku angielskim pamięta. Trudno o lepszą motywację do dalszej nauki języka! Dlatego jeśli planujesz ferie zimowe dla dziecka, wybierz ferie z angielskim! Efekty nauki będą widoczne, a dziecko nawiąże przy tym nowe znajomości z rówieśnikami. 

Angielski w ferie zimowe? To może być początek nowej pasji dziecka 

Wielu nauczycieli języka angielskiego zauważa, że po powrocie z ferii z angielskim uczniowie chętnie zapisują się na dodatkowe kursy językowe, przystępują do egzaminów certyfikacyjnych z języka angielskiego i przełamują lęki przed uczeniem się nowych języków. To znany w psychologii społecznej mechanizm odkrywania pasji w grupie rówieśniczej. Ferie z angielskim są przecież innymi okolicznościami niż zwykłe lekcje języka angielskiego w szkole. W dodatku podczas ferii nie ma klasówek, presji i strachu przed złą oceną. To doskonałe warunki, aby dziecko przekonało się do nauki języka angielskiego w codziennym rozkładzie zajęć, a tajemnica tej przemiany i zyskania przez dziecko motywacji to właśnie dobra zabawa będąca uzupełnieniem zajęć edukacyjnych. Nikt z nas przecież nie lubi obowiązków i wynikającej z nich presji. Dziecko także inaczej przyswaja nowe treści, kiedy zamiast szkolnego dzwonka, dziennika i strachu przed kartkówką, towarzyszą mu rówieśnicy uczestniczący we wspólnych zabawach na śniegu, szkółce narciarskiej lub spacerach po lesie.

Warto też pamiętać o tym, że oferta skierowana do dzieci przez poszczególne szkoły może się różnić, dlatego warto wcześniej sprawdzić, który zajęcia mogą być najbardziej atrakcyjne dla naszego dziecka. Niektóre szkoły organizują półkolonie językowe i kursy dla dzieci i młodzieży. Oprócz języka angielskiego dzieci mają okazję poznać także inne języki, na przykład hiszpański.

Warto również zdać sobie sprawę z faktu, że ferie zimowe z angielskim to także dobra szkoła nawyków koncentracji i relaksacji, która na pewno zaprocentuje w dalszym rozwoju dziecka. Co więcej, umiejętności językowe nabyte w sprzyjających emocjonalnie warunkach, nie ulegną szybko zapomnieniu, jak to ma miejsce najczęściej z wiedzą zdobytą w szkolnej ławce. Nie jest bowiem już tajemnicą, że skojarzenie procesu uczenia się z zabawą, odpoczynkiem i relaksem na świeżym powietrzu, o który zadba kadra nauczycielska organizując ferie zimowe z językiem angielskim, to najkrótsza ścieżka do dalszych sukcesów edukacyjnych.

Dziecięcy mózg lubi pozytywną stymulację poznawczą, wspartą emocjami radości, ekscytacji i poczucia dobrej zabawy. W tym względzie zresztą nie różnimy się od dzieci. Dlatego ferie zimowe z językiem angielskim to świetny pomysł dla dziecka. Zabawa poprzez naukę i nauka poprzez zabawę sprzyja zawsze dobremu wypoczynkowi i poczuciu odprężenia od szkolnej codzienności lekcji. 

Inspirowane: Archibald.pl – kurs angielskiego Warszawa