LOADING

Type to search

Biznes

Biuro pośrednictwa pracy za granicą – z profesjonalną agencją znajdziesz legalne zatrudnienie

Agencje pośrednictwa pracy, zwane też agencjami zatrudnienia, zajmują się pośrednictwem pracy za granicą u pracodawców zagranicznych. Udzielają pomocy w uzyskaniu odpowiedniej pracy, zaś pracodawcom pomagają w znalezieniu pracowników z odpowiadającymi im kwalifikacjami. W artykule omówimy sposób funkcjonowania biur pośrednictwa pracy.

Biura pośrednictwa pracy za granicą

Agencje pośrednictwa pracy funkcjonują według ściśle określonych zasad, regulujących między innymi, za co mogą być pobierane opłaty w ramach prowadzonej działalności. Te naliczane są za:

 • koszty transportu
 • wydanie wizy
 • badania lekarskie
 • koszty tłumaczeń niezbędnych dokumentów

Każdy, kto chociaż raz skorzystał ze wsparcia takiej agencji w poszukiwaniu pracy za granicą, wie, że pomoc oraz wskazówki poparte profesjonalną wiedzą są nie do przecenienia. Można zapomnieć o wielu obawach – związanych na przykład z nieuczciwymi pracodawcami, żmudnym poszukiwaniem mieszkania czy problemami w zawieraniu umowy.

Kto może skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji zatrudnienia?

Z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy za granicą może skorzystać absolutnie każdy. Wystarczy, że zdecyduje się na wyjazd do innego kraju i pragnie znaleźć tam legalne, a także dostosowane do swoich wymagań zatrudnienie. Wielu Polaków wybiera pracę w Holandii, wiążąc z tą decyzją swoją najbliższą przyszłość. Powody, którymi się kierują, są różne, lecz większość osób decyduje się na wyjazd, by poprawić swoje warunki finansowe i socjalne. Ludzie w każdym wieku chcą zmienić swoje życie, poznać nowy kraj, a także poszerzyć horyzonty.

Zatrudnienia za granicą należy szukać rozważnie

Podczas poszukiwania legalnego zatrudnienia najważniejsze jest bezpieczeństwo – i dlatego właśnie dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Nie warto brać się za szukanie pracy w Holandii na własną rękę, w dodatku bez dobrej znajomości języka, ponieważ może skutkować to licznymi problemami, między innymi trudnościami ze znalezieniem mieszkania czy z dochodzeniem swoich praw u pracodawcy.

Drugim powodem są skomplikowane formalności, których pomoc agencji zatrudnienia pozwala uniknąć. Agencja nie tylko podpowie nam, które dokumenty musimy zgromadzić, ale także przygotuje dla każdego kandydata prostą umowę w języku polskim, określającą między innymi:

 • dane zagranicznego pracodawcy
 • okres zatrudnienia, rodzaj i warunki pracy oraz wynagradzania
 • warunki ubezpieczenia społecznego oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków
 • obowiązki i uprawnienia kandydata do pracy, jak też obowiązki agencji pośrednictwa pracy

Agencje świadczą również inne usługi, do których zalicza się:

 • tłumaczenie dokumentów
 • pomoc w zorganizowaniu transportu
 • zakwaterowanie

Jak znaleźć dobre biuro zatrudnienia?

Agencji oferujących pracę w Holandii jest coraz więcej, ale nie można zapominać, iż pewność oraz bezpieczeństwo mogą nam zapewnić jedynie te z nich, które są sprawdzone, a także posiadają odpowiedni certyfikat. Lista agencji pośrednictwa posiadających takie certyfikaty jest dostępna dla każdego i znajduje się na rządowej stronie prowadzącej Rejestr agencji zatrudnienia (KRAZ). Ponadto wiarygodność agencji można sprawdzić również na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy, w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz Krajowym Rejestrze Sądowym. Biuro zatrudnienia musi mieć także podpisaną umowę z zagranicznym pracodawcą.

Warto również upewnić się, czy agencja dysponuje odpowiednią praktyką, a także przeczytać opinie, które zamieszczają o niej na forach internetowych osoby, które wcześniej skorzystały z jej usług.

Dobra agencja zatrudnienia zawsze stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, pomagając im w dokonaniu wyboru odpowiedniej ścieżki kariery. Jej priorytetem jest także indywidualne podejście do każdego kandydata, szacunek oraz odpowiedzialność. Wystarczy wypełnić krótki kwestionariusz, który znajduje się na jej stronie internetowej, i czekać na informację zwrotną. Rekruterzy, którzy tam pracują, dokładają wszelkich starań, by wśród wielu ofert znaleźć tę, która najlepiej pasuje do profilu kandydata.

Poszukiwanie legalnej pracy za granicą nie musi wiązać się z niebezpieczeństwem i stresem – wystarczy jedynie już na samym początku podjąć odpowiednie decyzje i skorzystać z pomocy doświadczonego biura pośrednictwa.

Źródło: https://www.faspacking.pl/