LOADING

Type to search

Uroda

Najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej

Dowiedz się wszystkiego, co ważne na temat depilacji laserowej. W tym artykule rozwiewamy wątpliwości klientów gabinetów medycyny estetycznej.

Ile zabiegów potrzeba, aby pozbyć się owłosienia?

Ilość koniecznych do przeprowadzenia zabiegów jest kwestią indywidualną i uzależnioną m.in. od struktury włosa, gospodarki hormonalnej oraz uwarunkowań genetycznych. Standardowo u zdrowej osoby wystarczy przeprowadzić od 6 do 8 zabiegów. Jeżeli jednak masz delikatne owłosienie, przewlekłe choroby lub zaburzenia hormonalne, depilacja laserowa będzie musiała być u Ciebie przeprowadzona w zwiększonej ilości zabiegów.

Czy można pozbyć się owłosienia na stałe?

Nie ma możliwości wyeliminowania owłosienia w 100%. Zazwyczaj ilość włosów redukowana jest do 85-95%. Po zakończonej depilacji raz lub dwa razy do roku należy wykonać zabieg przypominający, który pozwoli na podtrzymanie gładkiej skóry. U niektórych klientek nie ma nawet takiej konieczności, ponieważ są zadowolone z efektów już od razu. Zazwyczaj jest to możliwe, gdy jest to depilacja Vectus Warszawa.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, ale odczucia bólowe to kwestia indywidualna, uzależniona od rodzaju naświetlanej okolicy, a także ilości włosków. Najczęściej osoby poddające się zabiegowi odczuwają ciepło oraz ukłucia, jest to na pewno mało przyjemne, ale do wytrzymania. Można poprosić o dodatkowe znieczulenie, jeżeli próg bólowy ma się wyjątkowo mały.

Jak wygląda skóra po depilacji laserowej?

Skóra po depilacji laserowej jest zaczerwieniona, lekko obrzęknięta. To, w jak dużym stopniu, zależy przede wszystkim od ilości włosów oraz grubości skóry. Jeżeli masz włosy cienkie i słabe, podrażnienia znikną już po kilku godzinach, w przypadku włosów grubych i gęstych mogą utrzymywać się nawet do kilku dni. Całkowita regeneracja skóry ma miejsce w ciągu 2 tygodni od zabiegu. Ważne jest, aby w tym czasie stosować się do zaleceń specjalisty z gabinetu medycyny estetycznej.

Czy depilacja laserowa może odbyć się na jasnych włosach?

Laser Vectus skutecznie radzi sobie z usuwaniem jasnych, jak i ciemnych włosów. Udaje się uzyskać skuteczne rezultaty i trwały efekt, który przejdzie najśmielsze oczekiwania pacjentów.

Czy depilację laserową można przeprowadzić u pacjentów z problemem wrastających włosów?

Absolutnie tak. Depilacja laserowa w tych przypadkach jest nawet wskazana jako sposób na rozwiązanie tego nieestetycznego problemu. Laseroterapia rozwiązuje ten problem, pozostawiając skórę gładką, bez blizn i wrastających włosków.

W jakim wieku można zdecydować się na depilację laserową?

Osoby, które poddają się depilacji laserowej muszą mieć uregulowaną gospodarkę hormonalną, najlepiej jest zapisać się na zabieg po okresie dojrzewania ok. 20-22 roku życia. W niektórych przypadkach zabieg można przeprowadzić u osób niepełnoletnich, nawet u 15-letnich, ale wyrazić muszą na to zgodę prawni opiekunowie, ponieważ z uwagi na okres dojrzewania, konieczne będzie przeprowadzenie większej ilości zabiegów dla uzyskania zadowalających efektów.