LOADING

Type to search

Uroda

Jak przygotować gabinet do wykonywania zabiegów mezoterapii?

Mezoterapia stanowi obecnie jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Aby przeprowadzić czynności z maksymalną korzyścią dla pacjenta, należy w odpowiedni sposób przygotować gabinet. Co lepsze – igły czy kaniule do mezoterapii? Jakie preparaty będą niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu? Dlaczego ten zabieg powinien wykonywać lekarz? Wszystkie te kwestie zostały poruszone w treści niniejszego poradnika.

Mezoterapia – dlaczego jest tak popularna?

Każdy człowiek chce jak najdłużej zachować młody i promienny wygląd skóry. Niestety, nawet rzetelna pielęgnacja odpowiednio dobrymi kosmetykami nie zawsze jest w stanie zagwarantować oczekiwane rezultaty. Aby móc w pełni zapobiec pojawianiu się zmarszczek czy przebarwień, koniecznym jest działanie od wewnątrz. Odpowiednio dobrane składniki odżywcze dostarczone podczas mezoterapii mogą pomóc osiągnąć ten cel. Z uwagi na dużą skuteczność oraz fakt, że zabieg ten nie wymaga przeprowadzenia operacji, mezoterapia cieszy się niegasnącą popularnością wśród pacjentów w różnym wieku.

Jakie narzędzia do mezoterapii?

Należy mieć świadomość, że odpowiednio dobrane komponenty gwarantują pacjentowi najlepsze z możliwych efekty zabiegowe. Jednym z najważniejszych elementów prawidłowo przeprowadzonego zabiegu są stosowane preparaty do mezoterapii igłowej. Wysokiej jakości koktajle niwelują ryzyko wystąpienia powikłań, a jednocześnie doskonale oddziałują na skórę. Obecnie największą popularnością cieszą się preparaty bazujące na kwasie hialuronowym (w przypadku mezoterapii mającej na celu wygładzić zmarszczki) lub fosfatydylocholinie – fosfolipidach, które doskonale rozbijają tkankę tłuszczową. Preparaty i strzykawki do mezoterapii to jednak nie wszystko.

Prawidłowe, a jednocześnie wygodne przeprowadzenie zabiegu jest możliwe dzięki odpowiedniej igle lub kaniuli do mezoterapii. Z reguły korzysta się z tego pierwszego rodzaju narzędzi, z uwagi na większą uniwersalność. Kaniule do wypełniaczy sprawdzają się jednak dużo efektywniej w kontekście wymagających partii ciała np. w okolicy oka czy policzków. Wybór danego narzędzia powinien być powiązany z preferencjami lekarza wykonującego zabieg oraz od konkretnego obszaru skóry. Bez względu na to czy wybierze kaniule czy igły do mezoterapii – sklep specjalistyczny umożliwi zakup dobrej jakości elementów wyposażenia salonu medycyny estetycznej.

Kto powinien wykonywać mezoterapię?

Profesjonalnie przeprowadzona mezoterapia gwarantuje spłycenie drobnych zmarszczek, niwelowanie zaczerwienień i ogólną poprawę stanu skóry. Do prawidłowego wykonania zabiegu konieczna jest zarówno wiedza, jak i doświadczenie. Z tego powodu tego typu usługi powinny być oferowane przez lekarza. Wykwalifikowany specjalista będzie mógł zareagować w przypadku wystąpienia skutków niepożądanych, takich jak chociażby reakcja alergiczna na podany preparat. Warto jednak mieć na względzie, że sama mezoterapia występuje również w kilku wariantach. Regularne kształcenie oraz rozwijanie już posiadanej wiedzy jest więc istotne, celem zapewnienia pacjentowi nie tylko świetnych efektów zabiegowych, ale również maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.