LOADING

Type to search

Technologie

Zapasowy telefon – dlaczego warto go mieć?

Niestety wielu z nas zna tą sytuację, gdy nasz telefon odmówi posłuszeństwa i na jakiś czas zostajemy bez kontaktu ze światem. Biorąc pod uwagę, ile mają zastosowań w naszej  codzienności, tym bardziej odczuwalne jest przymusowe zrezygnowanie z wygód oferowanych przez to kompaktowe urządzenie. Można jednak łatwo się zabezpieczyć przed taką sytuacją i zawczasu wyposażyć się w zapasowy telefon. Dlaczego warto go mieć?

Smartfony – ważne funkcje

Dzisiejsze smartfony pełnią dziś znacznie więcej funkcji niż z pozoru może się nam wydawać, a sama funkcja dzwonienia coraz częściej schodzi na drugi plan podczas ich użytkowania. Oprócz umożliwiania stałego kontaktu ze światem poprzez połączenie z internetem spełniają one wiele mniej i bardziej zaawansowanych zadań. Sprawdzamy na nich godzinę i ustawiamy budzik, zapisujemy plany w kalendarzu i notatki. Sprawdzamy trasę dojazdu i używamy nawigacji do trafienia na miejsce, wyszukujemy rozkładów jazdy komunikacji publicznej, czy zamawiamy transport, lub wynajmujemy pojazd z użyciem aplikacji. Być może w drodze do pracy sprawdzasz na nim służbowego maila czy jadąc do szkoły doczytujesz ostatnie strony lektury w formie elektronicznej, słuchając ulubionej playlisty. Może oglądasz ulubiony serial lub mierzysz efektywność treningu. A może wykorzystujesz go do robienia szybkich zakupów albo wygodnie opłacasz rachunki wykorzystując aplikację mobilną banku. To tylko część możliwości i zastosowań dzisiejszych smarftonów.

Kiedy przyda się zapasowy telefon?

Z niektórych funkcji łatwiej zrezygnować, a z innych trudniej i są bardzo potrzebne w Twojej codzienności. Niestety tak funkcjonalne urządzenie podatne jest na uszkodzenia. Bywa również przedmiotem kradzieży. Łatwo przez nieuwagę chociażby zalać telefon, czy go upuścić doprowadzając do uszkodzenia. Być może wypadnie z kieszeni na ulicy i się zgubi, czy po prostu w pewnym momencie odmówi posłuszeństwa i będzie wymagana jego naprawa. Każda z tych sytuacji wiąże się z rezygnacją na kilka, lub może kilkanaście dni z oferowanych przez to urządzenie możliwości. Możesz się jednak przed tym łatwo zabezpieczyć wyposażając się w zapasowy telefon, który po prostu przechowasz w domu na wszelki wypadek.

Jaki wybrać telefon zapasowy?

Szczególnie bardziej zaawansowane urządzenia bywają bardzo kosztowne. Poszukując oszczędności podczas wyboru zapasowego telefonu warto określić swoje potrzeby co do funkcji, które będzie musiał spełnić. Zdecydowanie warto także rozejrzeć się za urządzeniem używanym i odwiedzić np. najbliższy komis GSM, by nieco zaoszczędzić. Decydując się na takie urządzenie być może nie trzeba będzie rezygnować z wygód ulubionego smartfona i czas jego naprawy lub poszukiwania nowego nie będzie wiązał się ze zmianą przyzwyczajeń.

Jeśli zdecydujesz się już na zabezpieczenie przed wymienionymi sytuacjami i zakup zapasowego telefonu odwiedź skup telefonów w Warszawie i wybierz sprawdzony model. Nie musi być drogi – ważne, żeby pozwolił na wykonanie najważniejszych zadań w awaryjnej sytuacji.