LOADING

Type to search

Technologie

Rejestrator ciśnienia – przegląd rozwiązań dostępnych na rynku

Rejestrator ciśnienia to czujnik do profesjonalnego użytku w autoklawach i sterylizatorach, który posiada świadectwo wzorcowania. Na rynku dostępne są bardzo zróżnicowane rejestratory ciśnienia. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd najpopularniejszych rozwiązań tego typu.

PressureDisk 05 – rejestrator ciśnienia do 5 bar

Rejestrator ciśnienia tego typu doskonale spełnia swoje podstawowe funkcje. Urządzenie do monitorowania ciśnienia w zakresie od 0 do 5 barów jest wykonane ze stali nierdzewnej (AISI316 L). Uszczelki nie ulegają deformacji pod wpływem wysokich temperatur czy nadmiernej wilgotności. Do urządzenia może być dołączony profesjonalny zestaw do samodzielnej wymiany baterii przez użytkownika. Całkowite wymiary rejestratora to: 43,22 wys. x 35 Ø (mm), wys. całkowita 55 (mm) z elementem nagwintowanym 1⁄2 G. Natomiast standardowe punkty wzorcowania ciśnienia to 50/1000/2000/4000 mbar. Użytkonik może regulować częstotliwość pomiaru z krokiem co 1 sekundę.

PressuredDisk V – rejestrator ciśnienia w próżni

Kolejnym, powszechnie dostępnym na rynku urządzeniem jest rejestrator ciśnienia w próżni, który pracuje w zakresie od 0 do 1000 mbar. Czujnik posiada wszelkie możliwe atesty bezpieczeństwa oraz gwarancję najwyższej jakości. Został również wyposażony w gwintowe złącze 1/2 G do przykręcenia na zewnątrz autoklawu. Należy podkreślić, że rejestrator ciśnienia tego typu jest całkowicie wodoodporny. Ponadto wykazuje dużą dokładność pomiarową z możliwością okresowej re-kalibracji, dzięki czemu jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Jego wymiary całkowite to: 43,22 wys. x 35 Ø (mm), wys. całkowita 55 (mm) z elementem nagwintowanym 1⁄2 G.

PressureDisk Pirani – rejestrator ciśnienia do sterylizacji nadtlenkiem wodoru

Rejestrator tego rodzaju monitoruje ciśnienie w zakresie od 0 do 1200 mbar. Zakres roboczy urządzenia to temperatura: -20 °C ÷ +85 °C. Wspomniany czujnik cechuje bardzo duża dokładność pomiaru ciśnienia z możliwością okresowej re-kalibracji. Rejestrator tego typu jest wodoodporny i bezpieczny przy kontakcie z żywnością. Jego wymiary całkowite to: 3 h x 30 Ø (mm) – 31 Ø (mm) pierścień – 84 (mm) h z gwintem 1⁄4 Gass. Warto dodać, że użytkownik może samodzielnie wymienić baterię, a stan jej naładowania precyzyjnie wskazuje zainstalowane oprogramowanie.

PressureDisk – rejestrator ciśnienia i temperatury

Rejestrator mierzy ciśnienie w zakresie od 0 do 5 barów oraz posiada 20mm sondę do monitorowania temperatury w zakresie od od -40°C do +140°C. Wymiary urządzenia to 43,22 wys. x 35 Ø (mm), wys. całkowita 55 (mm) z elementem nagwintowanym 1⁄2 G. Bardzo duża dokładność pomiaru ciśnienia (± 15 mbar) i temperatury (± 0,1°C) sprawia, że jest on stosowany w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym oraz do walidacji autoklawów i sterylizatorów parowych, w laboratoriach i sektorze medycznym.

Nieodłącznym wyposażeniem każdego systemu pomiaru ciśnienia w autoklawach jest interfejs komunikacyjny DiskInterface HS lub wieloportowa podstawka Multibay oraz oprogramowanie HumiPressureDisk bądź TS Manager. Umożliwiają one samodzielne konfigurowanie rejestratorów ciśnienia przez użytkownika oraz odczyt danych pomiarowych.

Najwyższej jakości rejestratory ciśnienia wykazują dużą wydajność, niską awaryjność oraz pełną uniwersalność. Pomiary dokonywane przy ich użyciu są ponadto niezwykle precyzyjne. Z tego względu wspomniane moduły są na szeroką skalę wykorzystywane w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym.