LOADING

Type to search

Biznes Technologie

Popraw jakość obsługi i wydajność pracy Twej floty dzięki WEBFLEET

Podstawą działania każdej firmy są jej pracownicy. Optymalizacja procesu rekrutacji służy znajdowaniu kandydatów jak najlepiej odpowiadających wymogom przedsiębiorstwa, którzy szybko i rzetelnie wywiążą się ze swoich obowiązków. Jednak nawet przez najbardziej gęste sito selekcji czasem przemknie się nieodpowiedni człowiek. Dlatego tak istotne jest optymalne zarządzanie zasobami ludzkimi, kontrola wyników pracy. Szczególnie w przypadku firm transportowych, spedycyjnych czy wszelkich innych korzystających z floty pojazdów służbowych. Dlaczego?

Kierowcy mogą narazić firmę na duże straty nierzetelnie wykonując swoje obowiązki. Jazda nieefektywna, niezgodna z przepisami, powodowanie zdarzeń drogowych czy nawet zwykła opieszałość nie tylko generują koszty, ale wymiernie wpływają na ocenę firmy przez konsumentów. Platforma WEBFLEET w znaczny sposób poprawi wydajność pracy Twojej floty dzięki ułatwieniu komunikacji z kierowcą i dostarczaniu spedytorom aktualnych informacji o utrudnieniach w komunikacji.

Sposób na nieefektywną pracę kierowców

Każdy zarządzający firmą, oferującą usługi dostawcze, zapewne spotkał się z problemem nieuczciwych kierowców czy spóźnialskich dostawców. Nieefektywne wykorzystanie pojazdów powoduje również ich szybszą eksploatację i zwiększa spalanie, co może być na dłuższą metę najbardziej negatywnym skutkiem nieekonomicznej jazdy. Rozwiązaniem tych problemów jest WEBFLEET, oprogramowanie dostarczające informacji o pracy kierowców i ich pojazdów z ekranu komputera, a nawet smartfona. Pozwala nie tylko na monitoring pojazdów, ale i komunikację z kierowcą, w ten sposób umożliwiając optymalizację wykorzystania floty.

WEBFLEET odpowiedzią na problem kontroli

Dzięki nowoczesnej technologii czujników i synchronizacji systemu GPS aplikacja daje możliwość stworzenia wielkiej bazy danych, zawierającej informacje nie tylko o średniej prędkości, przejechanej trasie i czasu podróży. Zapewnia dużo szerszy zakres kontroli: od częstotliwości przekraczania dozwolonej prędkości, poprzez zużycie paliwa, aż po efektywność zmiany biegów. Zebrane dane pozwalają stworzyć raporty wydajności konkretnego pracownika i porównać je z wynikami całego zespołu.

Jednak najistotniejszymi funkcjami jest możliwość monitoringu pojazdów w czasie rzeczywistym, połączona z dostarczanymi przez GPS informacjami o natężeniu ruchu, trudnościach czy warunkach pogodowych. Kontrola floty na mapie daje niezwykłą możliwość optymalizacji usług. Komunikacja z kierowcą pozwala ostrzec go przed przeszkodami na drodze, ale również szybko reagować, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów np. zlecając ich obsługę przez najbliższego kierowcę. Odbierane na żywo informacje pozwolą zmniejszyć opóźnienia lub przynajmniej dostarczyć klientowi rzetelnych informacji. Kontrola czasu pracy dostarczy nie tylko informacji o wydajności, ale pozwoli również na poprawę bezpieczeństwa, szczególnie na dłuższych trasach. Jest ono priorytetem, dlatego WEBFLEET łączy się z partnerskimi aplikacjami, które zapewniają kontrolę stanu technicznego pojazdu czy obsługę assistance w razie usterki.

Rozwiązania telematyczne zyskują coraz większe uznanie firm transportowych. Wykorzystaj szeroki wachlarz funkcji by poprawić bezpieczeństwo, wydajność i punktualność swojej firmy. Dzięki temu w oczach swych klientów będziesz postrzegany jako profesjonalista, na którym można polegać.

Inspirowane: Zarządzanie flotą