LOADING

Type to search

Technologie

Obuwie taktyczne – nie tylko dla żołnierzy

Wiele historycznych źródeł donosi, że obuwie padało częstym łupem żołnierzy i szabrowników. Ściągało się je z trupów, rannych, a nawet zabierało wziętym do niewoli jeńcom. Dobre obuwie gwarantowało nie tylko komfort, ale i zdrowie. Zimą zapewniało odpowiednią temperaturę, co zapobiegało odmarzaniu stóp, a latem, zwłaszcza w upały, razem z czystymi i suchymi skarpetami, chroniło przed zakażeniami. Historyczna ewolucja buta żołnierza zależała przede wszystkim od klimatu, w którym prowadzono działania zbrojne. Starożytni Rzymianie będą się nam kojarzyć z sandałami, a walczący w okopach Wielkiej Wojny Brytyjczycy z charakterystycznymi trzewikami. Obecnie wojsko przywiązuje dużą uwagę do umundurowania swoich żołnierzy, stosując najnowocześniejsze technologie kamuflażu i materiały wysokiej jakości, które mają być przede wszystkim trwałe, silnie chroniące żołnierza oraz wygodne. Zarówno mundury, jak i buty możemy dostać bez problemu w wielu sklepach internetowych oferujących militaria.

Po co mi obuwie taktyczne, skoro nie wybieram się na wojnę?

Dobrze wyprofilowane i solidnie zrobione buty tego typu mogą służyć nam całymi latami. Znajdą zastosowanie w prywatnym czasie jak np. dłuższe spacery po lasach i wspinaczka górska. Chętnie założą je osoby, które uczestniczą w rozgrywkach paintballowych albo coraz popularniejszych — airsoftowych. Należy zwrócić uwagę na rodzaj i jakość, bo tańsze egzemplarze mogą stanowić jedynie imitację prawdziwej solidności tego typu obuwia. To doskonały wariant dla osób ceniących sobie wygodę, stabilne poruszanie się, bezpieczeństwo i solidność, bo jak zostało wcześniej powiedziane, właściwie dobrane i użytkowane buty taktyczne, powinny służyć nam przez wiele sezonów.

Służba to nie tylko wojsko

Buty taktyczne stanowią często wyposażenie pracowników profesjonalnych firm ochroniarskich, które zajmują się ochroną osób, mienia i konwojowaniem pieniędzy. Stanowią doskonałe dopełnienie uniformów, zapewniają bezpieczeństwo i odpowiadają charakterowi zawodu. Często rola ochrony sprowadza się do pokazowych wystąpień, a buty taktyczne kojarzą się z siłą i dynamiką. Ponieważ buty te pasują do munduru, są odpowiednie dla wszelkich tego rodzaju służb, jak policja czy straż graniczna.

A może tak… po wybiegu w wojskowych trzewikach?

Dla osób odważnych i obytych z modą podobne obuwie będzie doskonałym dopełnieniem stylizacji utrzymanej w konwencji militarnej. Spodnie moro, wyrazista koszula, ciemna kurtka i czarne, wysokie buty – jeżeli ktoś preferuje taki styl ubierania, to może mieć pewność, że dokona właściwej inwestycji. Buty tego typu są produkowane z myślą o sprostaniu ekstremalnym obciążeniom, a więc używanie ich w sposób bardziej casualowy przyczyni się do wydłużenia ich żywotności. Nie tylko panowie mogą się na nie zdecydować, bo przecież wojsko nie jest już wyłącznie dla nich zarezerwowane.

Tyle korzyści

Nie trudno dostrzec, że zakup taktycznego obuwia jest rozsądnym posunięciem. Powodów wpływających na tę decyzję jest bez liku – jedni ubiorą je w dla walorów estetycznych, gdy drudzy skorzystają w pełni z dobrodziejstw, które oferują. Jedno jest niezmienne – te prawdziwe, solidnie wykonane są definicją trwałości, bezpieczeństwa, wszechstronności, a przy tym wygody. Cechy tak odmienne, że aż nieprawdopodobne, by mogły opisywać jeden przedmiot!

Inspirowane: Aro Broń – Sklep z odzieżą taktyczną