LOADING

Type to search

Technologie

Chcesz kupić nową hondę? Pomyśl o leasingu konsumenckim!

Zakup nowego samochodu jest marzeniem większości kierowców. Czasami bywa to koniecznością, czasami pragnieniem, które chcemy zrealizować – niezależnie od tego, co nami kieruje, bardzo często na początku stajemy przed wyborem odpowiedniego źródła finansowania. Przed zakupem dobrze jest rozważyć wiele możliwości i wybrać rozwiązanie, które nie obciąży znacząco naszego portfela, a pozwoli nam cieszyć się wymarzonym zakupem.

Dostępne rozwiązania

Zakup za gotówkę to pierwsza możliwość, którą bierzemy pod uwagę. Idealnie, jeżeli dysponujemy na tyle dużymi zasobami, że kupno auta nie uszczupli znacząco naszego budżetu. Jeżeli jednak mamy ograniczone zasoby finansowe, dobrze jest pomyśleć o innych możliwościach. Drugą najpopularniejszą opcją jest kredyt gotówkowy, ale dość często mamy opory przed zaciągnięciem tak dużego zobowiązania. Proces weryfikacji zdolności kredytowej potrafi odstraszyć niejednego z nas, dlatego pamiętajmy o tym, że rynek oferuje również inne, korzystne możliwości.

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są leasingi konsumenckie. Warto rozważyć plusy takiej możliwości, która jeszcze do niedawna przeznaczona była jedynie dla firm.

Dla kogo?

Leasing konsumencki jest rozwiązaniem kierowanym wyłącznie do osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Nabywca samochodu podczas korzystania z samochodu nie otrzymuje do niego wyłącznych praw, a jedynie otrzymuje możliwość użytkowania na czas trwania umowy. W tym okresie konsument korzysta z samochodu, regulując comiesięczną opłatę w dogodnych ratach.

Celem umowy, jaką podpisujemy wnioskując o leasing konsumencki, jest użytkowanie określonego przedmiotu. Znacząco odróżnia to leasing od kredytu gotówkowego, którego skutkiem jest przyznanie nam środków finansowych. Kolejną zaletą jest to, że proces badania zdolności jest często dużo mniej skomplikowany, niż w przypadku kredytu gotówkowego. Procedura przeważnie zajmuje mniej czasu, niż w przypadku starania się o środki w banku, jednak przeważnie wymagane jest wniesienie wkładu własnego. Jego wysokość jest różna i ustalana indywidualnie – zazwyczaj jest to przedział między 1 a 10% wartości umowy, jaką zdecydujemy się zawrzeć. Pamiętajmy jednak o tym, że docelowo otrzymujemy nie środki finansowe, a prawo do korzystania z konkretnej ruchomości. Po zakończeniu umowy leasingowej często mamy możliwość wykupienia użytkowanego przez nas pojazdu na własność. Co istotne, odbywa się to zazwyczaj na preferencyjnych warunkach, dzięki czemu mamy możliwość dokonania korzystnego zakupu sprawdzonego przez nas wcześniej auta. Oczywiście przed rozważeniem jakiegokolwiek źródła finansowania w pierwszej kolejności powinniśmy skoncentrować się nad tym, żeby znaleźć odpowiedni salon samochodowy.

Dokąd najlepiej się udać, decydując się na leasing konsumencki

Leasingi konsumencie na zakup samochodu bardzo często oferowane są przez dealerów samochodowych. Niezależnie od tego, czy interesuje nas dealer Hondy czy innego pojazdu – warto poszukiwania rozpocząć właśnie u certyfikowanego sprzedawcy. Da nam to gwarancję, że procedura leasingowa zostanie przeprowadzona z zachowaniem wszelkich norm prawnych.