LOADING

Type to search

Styl życia Zdrowie

Właściwości tajskich masaży

Terapia dla ciała i ducha.

To w jednym zdaniu właściwości masażu tajskiego, który przez ponad dwa tysiące lat tradycji przybrał różne formy i zastosowania. Początkowo zarezerwowany wyłącznie dla Rodziny Królewskiej, a jak mówi legenda doceniany przez samego Buddę, obecnie występuje w kilku wariantach o czym możesz przekonać się w praktyce w naszych salonach masażu w Warszawie i Krakowie.

Co warto wiedzieć o masażu tajskim?

W dzisiejszych czasach masaż tajski pełni już nie tylko jak na początku leczniczą funkcję, ale tak samo rekreacyjną, nastawioną głównie na relaks. Można powiedzieć, że przenikają się one ze sobą tworząc bardzo zdrowy i przyjemny sposób ukojenia zmysłów. Niezależnie czy jesteś osobą, która pracuje po 16 godzin dziennie czy może dopiero wróciłeś z wakacji – z pewnością docenisz zastrzyk pozytywnej energii i stan odprężenia po masażu.


Więcej energii witalnej, relaks i odprężenie to wspólny mianownik wszystkich rodzajów masażu tajskiego, każdy z nich ma jednak nieco inne założenia. Tutaj pojawia się podział na masaże suche i mokre. Pierwszy rodzaj, to zabiegi jakie wykonujemy w kimonie do masażu. Jak wskazuje nazwa nie są używane w nich olejki czy maści, pojawia się za to więcej technik uciskowych czy elementy jogi pasywnej, rozciągania. Najlepszym przykładem jest tradycyjny masaż tajski, który pomaga w walce ze stresem rozluźniając spięcia w mięśniach, które w jego wyniku powstają. Jeśli czujesz, że Twoje ciało jest zastałe, mało elastyczne z pewnością pomoże również na takie dolegliwości – klasyczny masaż tajski rozciągnie Twoje ścięgna i stawy i rozładuje napięcie mięśni. Można o nim powiedzieć, że stoi pośrodku pomiędzy funkcjonalnością i relaksem. Wykonywany przez profesjonalne masażystki, przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej pomoże Ci zapomnieć o codziennych sprawach.

Kolejny rodzaj tajskich zabiegów to masaże z wykorzystaniem różnego rodzaju olejków. Najbardziej popularne to terapie z olejkami aromatycznymi – mikstury na bazie olejku migdałowego w kompozycji z lawendą czy drzewem sandałowym ukoją Twoje zmysły oraz nawilżą i odmłodzą skórę. W naszych salonach jako bazę do masażu olejkowego wykorzystujemy też olejek kokosowy, który mógłby zastąpić wiele kosmetyków na sklepowych półkach. To dzięki zawartości kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów.
Pomaga w walce z trądzikiem, wzmacnia barierę lipidową oraz usuwa wolne rodniki, dzięki czemu skóra dłużej pozostaje młoda – spowalnia proces starzenia. Poza genialnymi właściwościami kosmetycznymi, warto podkreślić też, że olejek przed masażem jest podgrzewany, dzięki czemu zabieg jeszcze skuteczniej wprowadzi Cię w stan głębokiego odprężenia.

Przepływ energii w ciele a masaż tajski


Można rzec, że masaże suche skupiają się na usprawnieniu układu ruchu (ale nie tylko), a masaże mokre odżywiają, regenerują i odmładzają skórę, przy czym oba warianty zachowują swoje relaksacyjne właściwości.

Dodatkowym elementem, który łączy wszystkie rodzaje tajskich rytuałów jest fakt, że każdy masaż tajski wykonywany jest zgodnie z rozmieszczeniem tzw. linii sen w ciele człowieka. Według tajskiej terminologii są to kanały przepływu energii, w pewien sposób analogiczne do żył czy tętnic. Tak też niezależnie czy zdecydujesz się na masaż gorącym olejkiem kokosowym czy tradycyjny masaż tajski, w każdym przypadku punktem wyjściowym jest usprawnienie czy zharmonizowanie przepływu energii w Twoim organizmie, co jest jednocześnie jednym z głównych założeń na przykład ćwiczenia jogi, obecnie bardzo popularnej w Europie. Podstawowa różnica jest taka, że w przypadku masaży tajskich praca nad ciałem wykonywana jest za Ciebie, a nie przez Ciebie.

Oddychaj…

Dzięki temu za każdym razem możesz uzyskać jeszcze lepsze efekty sesji masażu.. Spróbuj świadomie, miarowo oddychać, skupiając się tylko na swoim oddechu lub otaczających Cię dźwiękach relaksacyjnej muzyki. Z pewnością zauważysz, że zapadasz jeszcze głębiej, w stan całkowitego relaksu, a po niecałych dwóch godzinach jesteś całkowicie zregenerowany, Twój umysł jest świeży, a myśli klarowne.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: www.thaisun.pl