LOADING

Type to search

Styl życia

Niezawodny sprzęt strażacki – wybierz Holmatro

„W Kwaśniewicach stanął w ogniu dom” – śpiewała pół wieku temu grupa No To Co. Od tamtego momentu minęło wiele czasu, ale nadal to profesjonalni strażacy ruszają bohatersko do akcji gaśniczych w przypadku pożarów. Nie ważne jednak jak świetnie wyszkoleni, nic by nie mogli zdziałać bez niezawodnego sprzętu strażackiego, w tym – sprzętu hydraulicznego. Czym powinien się on charakteryzować i dlaczego warto w tym aspekcie postawić na firmę Holmatro?

Niezawodny sprzęt strażacki – czyli jaki? 

Każdy dobry strażak wie doskonale, że aby wykonać swoją pracę, musi być przygotowany na każdą możliwą sytuację i zagrożenie. Z tego powodu istnieje mnóstwo sprzętu i narzędzi, które strażacy noszą (lub wożą) ze sobą, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i ofiarom pożaru.

Przede wszystkim sprzęt tego rodzaju musi posiadać wszelkie niezbędne atesty jakościowe, a ich budowa i wytrzymałość na warunki eksploatacyjne musi być zgodna z międzynarodowymi przepisami. Tylko działania ratownicze wsparte sprawdzonym w serii testów technicznych sprzętem, zaowocują sukcesem w walce z tak groźnym żywiołem jakim jest ogień.

Oferta firmy Holmatro  

Firma Holmatro jest obecna na rynku sprzedażowym od 1967 roku. Holenderski producent jest dostawcą asortymentu sprzętu hydraulicznego. Paleta produktów rozciąga się od sprzętu technicznego i ratowniczego, po niemalże kompletne wyposażenie hydraulicznych rozwiązań dla zespołów ratownictwa przeciwpożarowego.

Oczywiście podstawowym narzędziem pracy strażaka są węże i pompy hydrauliczne. W przypadku sprzętu Holmatro można liczyć na nowoczesne rozwiązania, w tym pompy ręczne i nożne, zarówno spalinowe, jak i te ze zwijadłami. W ostatnim przypadku, do takiej pompy można bez problemu podłączyć nożyce czy rozpieracze, które oczywiście można też znaleźć w asortymencie firmy. Jeżeli chodzi o węże, to wykonane są one z wysokiej jakości gumy syntetycznej i zabezpieczone dodatkowo warstwą wzmacniającą, którą stanowi oplot tkaninowy lub stalowy.

Wspomnieliśmy już tutaj o nożycach i rozpieraczach. Tego rodzaju sprzęt jest niezastąpiony w docieraniu do trudno dostępnych miejsc podczas akcji ratowniczych, a z takimi sytuacjami mamy niestety często do czynienia w trakcie prowadzonych działań strażackich. W przypadku nożyc można liczyć na sprawdzony w warunkach bojowych sprzęt, wykonany z wytrzymałych i jednocześnie lekkich materiałów – dzięki temu strażak nie jest nadmiernie obciążony. Większość modeli wyposażona jest dodatkowo w oświetlenie LED oraz ergonomiczne uchwyty. Z kolei rozpieracze dostępne są w trzech podstawowych formatach: teleskopowych, ramieniowych i kolumnowych.

Warto postawić na Holmatro!

Katalog dostępnego sprzętu przeciwpożarowego firmy Holmatro jest dostępny w formacie online, co umożliwia szybkie przeglądanie i podejmowanie decyzji zakupowych. Gwarantowana jest wysoka jakość wykonania, a cały asortyment posiada niezbędne atesty. Walcząc z ogniem warto mieć pod ręką sprawdzony sprzęt wysokiej klasy!