LOADING

Type to search

Styl życia

Chrupiąca bułka, soczysta wołowina i smakowite dodatki, czyli burger w roli głównej

Hamburgery już od dawien dawna zajęły swoje miejsce w menu polskich lokali. Dzisiaj ich smak jest jeszcze lepszy. Wzrosła również jakość podawanych burgerów. Podstawą każdego z nich jest mięso. Każdy dobry burger powinien mieć w swoim środku wysokiej jakości wołowinę. Najlepiej 100% mięsa wołowego, nie może być to mieszanka mięs. Dobre burgery, Zakopane – warto i również w tej miejscowości, będąc na wycieczce wypróbować przepysznych burgerów.

Jakie powinno być mięso w burgerze?

Mięso do burgera dobrze by było, aby było średnio zmielone. W następnej kolejności powinno być uformowane w kotlety o odpowiedniej grubości. Wyrabianie mięsa nie może trwać zbyt długo. Równomiernie uformowany kotlet to cel, który musisz osiągnąć. Pamiętaj również o tym, aby kotlet wołowy był dobrze wypieczony.

Bułka do hamburgera. Czym powinna się wyróżniać?

Bułka do hamburgera powinna być miękka, ale jednocześnie dobrze zbita. Najlepszym wyborem będą bułki pieczone z mąki pszennej. Aby bułka uzyskała odpowiednią chrupkość, przed poddaniem musi być ona delikatnie podgrillowana.

Dodatki do burgera

Dobre burgery muszą mieć też odpowiednie dodatki. Jednym z ważniejszych jest sos. Do burgera zazwyczaj daje się majonez, ketchup, musztardę, sosy typu BBQ, czy tysiąca wysp. Popularne są także takie dodatki jak np. sałata, ser cheddar, cebula, pikle klasyczne. Bardzo oryginalnym i ciekawym dodatkiem jest ser pleśniowy.

Ciekawe dodatki do burgera

Jeśli chodzi o warzywa, do burgera na pewno sprawdzą się – ogórki surowe, kiszone, konserwowe. Na pewno, dodając do burgera plastry grillowanego bakłażana lub papryki, nadasz mu niepowtarzalnego i wyjątkowego smaku. Ciekawą opcją są także oliwki, pomidory, rukola, rozposzonka, świeże liście szpinaku. Nie tylko ser cheddar będzie pasować jako dodatek do burgera. Możesz także użyć np. wyrazistego sera pleśniowego, słonej fety, delikatnej w smaku mozzarelli.

Ciekawe sosy do burgera

Oprócz ketchupu, czy musztardy – możesz wypróbować także pesto z bazylii lub suszonych pomidorów, tzatziki, jogurtowy sos czosnkowy, zielone guacamole z awokado, ajwar z pieczonej papryki.

Sery i wędliny jako dodatki do burgerów

Ciekawe sery, jakie możesz dodać do burgerów to przykładowo specjalność włoskiego regionu apulia – burrata, długo dojrzewający hiszpański ser twardy – manchego, półtwardy cypryjski ser z mleka krowiego, koziego i owczego – halloumi. Wędliny, jakie mogą pojawić się w burgerze to pancetta, lardo, chorizo, salami piccante spianata, kiełbasa fuet.

Odpowiednie grillowanie burgera

Odpowiednie grillowanie nada burgerowi niepowtarzalnego smaku. Musisz jednak stosować się do pewnych zasad, aby burger naprawdę smakował znakomicie. Mięso na burgera musisz smażyć więc na grillu, nie na patelni w głębokim tłuszczu, piekarniku, czy mikrofalówce. Mamy różne stopnie wysmażenia wołowiny. Może być ona medium – rare, czyli średnio krwista oraz well done – bardziej wysmażona oraz rare, czyli krwista. Medium wydaje się być najlepszym sposobem wysmażenia. Mięso w środku jest delikatnie różowe.