LOADING

Type to search

Styl życia

Cake pops, czyli słodki hit imprez okolicznościowych

Urodziny, baby shower, wieczór panieński czy przyjęcia z okazji chrztu bądź komunii to tylko niektóre z okazji do świętowania. Imprezy okolicznościowe tak mocno wpisały się w życie ludzi, że coraz chętniej szukamy powodów do świętowania w mniejszym bądź większym gronie. Na przestrzeni lat jednak sposób obchodzenia imprez organizowanych w domu czy lokalu nieco się zmienił. Mowa tu nie tylko o przykładaniu wagi do wystroju czy menu, ale także najdrobniejszych szczegółów i zastąpienie klasycznych potraw, znacznymi przekąskami i deserami. Nikt już nie decyduje się na pieczenie kilku rodzajów ciast, a w zamian stawia się na słodkie stoły. Klasyczne potrawy zastąpione zostały bufetem szwedzkim. Innowacją są monoporcje czy cieszące się ogromną popularnością cake popsy, które już na dobre zadomowiły się na każdej imprezie i nikt nie wyobraża sobie, żeby mogło być inaczej.

Cake pops – co to takiego?

Jeszcze kilka lat temu furorę na stołach robiły babeczki. Dziś najpopularniejsze desery na przyjęciu nieco zmieniły swoją formę. Mowa tu o cake popsach, a więc lizakach z ciasta. W praktyce to nic innego jak ciasto połączone ze sobą kremem i uformowane w kształt kulki nabitej na patyczek. Wyglądem jak i smakiem nieco przypominają one znane bajaderki. Tak przygotowane słodycze zazwyczaj polewa się czekoladą i dekoruje je według uznania. Wiele cukierni w Warszawie oferuje niezwykłe dekoracje, które wyglądem nawiązują do charakteru przyjęcia, panującej kolorystyki czy motywu przewodniego imprezy. 

Dlaczego cake popsy są tak popularne?

W czym tkwi popularność cake popsów? Niewątpliwie może on wynikać z wyjątkowego wyglądu, który przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych fanów łakoci. Smakołyk ten nie tylko pięknie prezentuje się na stole, ale również wyśmienicie smakuje. Jedną z jego zalet jest niewielki rozmiar, przez co możemy potraktować cake pops jako mini deser czy przekąskę do kawy. Swoją popularność zyskały one z pewnością dzięki słodkim stołom, jakie obecnie są wręcz standardem na różnego rodzaju przyjęciach weselnych, a dzięki łatwości wykonania coraz więcej osób decyduje się na podanie ich podczas organizowanej imprezy.

Cake pops – zrobi samemu czy zamówić?

Wyjątkowy wygląd cake popsów sprawia, że wiele osób zastanawia się, czy jest w stanie zrobić tego typu słodkości w zaciszu swojego domu. Wbrew pozorom ich wykonanie wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać i nawet osoby, które na co dzień nie zajmują się pieczeniem słodkości, powinny sobie z nimi poradzić. Najbardziej problematyczna w stworzeniu cake popsów w domu okazać się może jednak ich dekoracja. Wykonanie idealnie gładkiej polewy czy dekoracji z masy cukrowej wymaga nie tylko cierpliwości, ale także zdolności manualnych. Jeśli więc planujemy imprezę dla szerszego grona znajomych czy rodziny i zależy nam na wyglądzie serwowanych deserów warto powierzyć wykonanie cake popsów jednej z warszawskich cukierni.