LOADING

Type to search

Dom i ogród

Żaluzje drewniane – w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Najbardziej uniwersalną osłoną okienną, na jaką można się zdecydować się żaluzje drewniane. Wprowadzają do wnętrza niepowtarzalny charakter w naturalnym i klasycznym wydaniu. Gdzie przede wszystkim warto je zastosować?

Drewniane lamele są fantastycznym wyborem do wnętrz, które chce się chronić przed nadmiernym nagrzewaniem. Skutecznie zaciemniają, umożliwiają regulację napływu światła dziennego, a ponadto gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza. Bez wątpienia warto na nie postawić.

Żaluzje drewniane we wnętrzach loftowych

Styl industrialny wyróżnia się surowymi, otwartymi przestrzeniami, meblami pofabrycznymi, zastosowaniem betonu, cegły, drewna oraz metalu. Obecnie wiele osób decyduje się tworzyć wnętrza z wykorzystaniem tego stylu.

Drewniane żaluzje w takiej aranżacji skutecznie ocieplą przestrzeń. Najlepiej zdecydować się na konstrukcje o szerokości 50 mm lub 70 mm. Efektowna przesłona zwróci uwagę każdego. Warto dodać, że żaluzje drewniane dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, zarówno w wydaniu naturalnym, w odcieniach szarości, głębokiego brązu czy czerni.

Drewnianych żaluzji we wnętrzach industrialnych nie należy zasłaniać żadnym materiałem. Wnętrze powinno być w dzień idealnie rozświetlone promieniami słonecznymi, z uwagi na dość mroczny klimat panujący wewnątrz. Wpadające przez szczeliny światło zbuduje niesamowity efekt.

Żaluzje drewniane we wnętrzach skandynawskich

Biel, szarość i jasne meble to wyznaczniki stylu skandynawskiego. Nie może w tych pomieszczeniach zabraknąć także naturalnych materiałów. Drewniane żaluzje znakomicie wpisują się w tę aranżację. Najlepiej wyglądają te w naturalnym kolorze jasnego drewna lub w odcieniu bieli. Wnętrze nabiera dzięki nim szyku oraz elegancji.

W związku z tym, że we wnętrzach skandynawskich potrzeba bardzo dużo światła naturalnego, znakomitym wyborem są drewniane żaluzje, które umożliwiają sterowanie intensywnością wpadający promieni słonecznych. Regulacja może odbywać się ręcznie lub zdalnie, z pomocą pilota, albo aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Takie rozwiązania są dedykowane przede wszystkim do kuchni, salonu oraz sypialni.

Żaluzje drewniane we wnętrzach boho

We wnętrzach urządzanych w stylu boho nie brakuje kolorów, etnicznych dodatków, jak i nawiązujących do ducha ekologii. Osoby wybierające ten styl bardzo dużą uwagę zwracają na jakość materiałów. Sięgając po drewniane żaluzje można ten aspekt spełnić. Lamele z naturalnego drewna są trwałe, niezawodne, a na oknie prezentują się rewelacyjnie.

Żaluzje drewniane – podsumowanie

Naturalny materiał, jakim jest drewno, fantastycznie wpisuje się w wiele popularnych stylów wnętrzarskich. Najczęściej drewniane żaluzje montuje się w sypialniach, salonach oraz kuchniach. Kluczowa jest jakość ich wykonania, jak i dobór odpowiedniej kolorystyki, a jest ona różnorodna.

Warto podkreślić, że żaluzje drewniane rewelacyjnie sprawdzą się we wnętrzach urządzanych w stylu loftowym, skandynawskim i boho, ale również rustykalnym.