LOADING

Type to search

Dom i ogród

W jakim celu ozonuje się mieszkania?

Wspaniale oddycha się powietrzem po burzy. Jest ono czyste i świeże. Za te wrażenia odpowiada ozon. Gaz ten można wytworzyć sztucznie.

Przy ozonowaniu mieszkań wykorzystuje się generatory ozonu. Gaz ten ma działanie dezynfekujące. Po jego rozpyleniu powietrze w mieszkaniu stanie się czyste i świeże, a mieszkanie bardziej bezpieczne dla zdrowia. Zastosowanie ozonu usunie także brzydkie zapachy.

Skuteczne usuwanie brzydkich zapachów

By móc czuć się komfortowo, potrzebne jest przyjemnie pachnące powietrze. Przede wszystkim musi być ono czyste i świeże. Kiedy pojawia się brzydki zapach, trzeba go usunąć. Maskowanie to za mało, musi zostać usunięty, a przede wszystkim usunięta musi zostać jego przyczyna. Ozonowanie mieszkań to doskonały sposób na pozbycie się brzydkich zapachów. Najczęstsze ich przyczyny to pleśń, grzyb, wilgoć, tytoń, sierść zwierząt. Nieprzyjemne zapachy pozostają także po remoncie oraz po pracach wykończeniowych w nowym mieszkaniu.

Ozonowanie mieszkania – zdrowsze otoczenie

Bakterie, wirusy i inne szkodliwe drobnoustroje to zagrożenie dla zdrowia człowieka. Chęć uczynienia mieszkania zdrowszym to jeden z najważniejszych powodów, dla których wykonuje się ozonowanie. Decydując się na ozonowanie mieszkania, dba się o zdrowie swoje i swojej rodziny. Na ozonowanie warto zdecydować się szczególnie, kiedy:

  • w domu jest alergik,
  • obecne są zwierzęta,
  • domownik chorował lub choruje,
  • pojawiła się pleśń lub grzyb.

Alergicy to osoby, dla których czystość powietrza jest szczególnie ważna. Bardziej niż inni odczuwają jego zły stan. Jeśli w domu są zwierzęta, to wraz z nimi pojawiają się dodatkowe zarazki. Z powodu zarazków zaleca się także ozonowanie mieszkań przy niektórych chorobach. Chodzi o te, które wiążą się z działaniem wirusów i bakterii. Obecność pleśni i grzybów to nie tylko źródło nieprzyjemnego zapachu, ale też czynnik szkodzący zdrowiu. Oczyszczając powietrze z ich zarodników, można uniknąć różnych chorób.

Ozonowanie przy zakupie i sprzedaży mieszkań

Coraz popularniejsze staje się korzystanie z takiej usługi przy zakupie mieszkania z drugiej ręki. Nie wiadomo bowiem, jaki styl życia prowadzili poprzedni mieszkańcy, a wilgoci nie widać często gołym okiem. Z kolei przy zakupie nowego lokali ozonowanie to dobra decyzja, jeśli czuć w nim jeszcze zapach farby.  Przy okazji sprzedaży można wykonać tego typu zabieg, aby odświeżyć mieszkanie – wówczas jest ono atrakcyjniejsze.

Podsumowując, ozonowanie stosuje się, by usunąć szkodliwe drobnoustroje z mieszkania. Jest to usługa, którą warto się zainteresować, jeśli na ścianach pojawiły się problemy takie jak pleśń, wilgoć czy grzyb. Co ważne, ozonowanie to skuteczna dezynfekcja, ale bez stosowania chemii. Stosuje się je również,  jeśli chce się sprzedać mieszkanie albo zakupione zostało własne – używane.

Inspirowane: Nord-help.com –