LOADING

Type to search

Dom i ogród

Stół do jadalni w stylu skandynawskim

Jadalnia jest często sercem domu czy mieszkania. Spotkania przy stole, dobrym jedzeniu, długim posiłku i czymś smacznym do picia to długa tradycja i najlepszy sposób budowania dobrych relacji z najbliższymi. Jadalnia  zwykle aranżowana  jest ze szczególną dbałością o szczegóły. Odpowiednio dobrane kolory, tekstury i rozmiar mebli są gwarancją tego, że miejsce to będzie kojarzyć się tylko z przyjemnymi chwilami i doznaniami. Biały stół w pięknie oświetlonej jadalni szybko może stać się centralnym miejscem domu, przy którym rodzina zbiera się przy każdej ważnej okazji i celebruje ważne uroczystości.

Jak urządzić jadalnię?

Jadalnię można urządzić dowolnie w zależności od możliwości finansowych, zasobów lokalowych, ale przede wszystkim gustu i upodobań. Stylowe wnętrza, wyposażone w zabytkowe meble, lampy i naczynia sprzyjają dobrej atmosferze równie dobrze, jak wnętrza urządzone minimalistycznie i według najbardziej nowoczesnych trendów.

Bywa, że jeden szczegół decyduje o tym, że wnętrze staje się przytulne i chętnie spędza się w nim czas. Może to być odpowiednio dobrana lampa lub ozdobny i miękki dywan. Jednak niewątpliwie kluczowe są wygodne krzesła i duży stół, które zapewnią użytkownikom wygodę i komfort. Bogato zdobiony, ciemny dębowy stół otrzymany w spadku na pewno przyciągnie uwagę gości i będzie niezwykłą ozdobą wnętrza. Jednak stół biały nowoczesny i wygodny, przy którym może bez problemu zasiąść duża rodzina lub liczne grono znajomych może okazać się jeszcze lepszym wyborem.

Wybór stołu do jadalni

Wybór stołu do jadalni nie jest łatwy. Stół jest jej centralnym miejscem i jego odpowiednia wielkość, kształt, wysokość, ale i styl decydują o tym, czy czas spędzany na spożywaniu posiłków upływa w dobrej atmosferze. Ponadto stół kupuje się zwykle na lata. Dlatego przy wyborze mebli do jadalni, wygodnych krzeseł i odpowiedniego stołu, należy kierować się w dużej mierze względami praktycznymi. Koniecznie należy wziąć pod uwagę to, jak duże jest pomieszczenie, w którym będą stały meble, ale także to, jak dużo osób maksymalnie powinno zmieścić się przy stole. W zależności od tego można zdecydować się na stół okrągły, prostokątny lub kwadratowy, z możliwością rozłożenia go do większych rozmiarów lub też nie.

Styl skandynawski w jadalni

Styl skandynawski to styl charakteryzujący się pewnym minimalizmem, prostym wzornictwem, kojarzącym się z lekkością i pasującym właściwie do każdego wnętrza. Stół do jadalni w stylu skandynawskim będzie zazwyczaj wykonany z jasnego drewna lub w jasnym kolorze. Meble w stylu skandynawskim charakteryzuje swego rodzaju naturalność, a wnętrza urządzone w tym stylu zdają się przestronne, pełne światła i powietrza. Z drugiej strony w jadalni urządzonej w stylu tradycyjnym śmiało można postawić stół biały nowoczesny, który będzie przyciągał uwagę starannym wykonaniem i ożywi pomieszczenie.

Decydując się na stół do jadalni, warto postawić na proste rozwiązanie. Biały stół będzie rozjaśniał wnętrze. Stanowi doskonałe tło do wszelkiego rodzaju stołowej zastawy. Jasne meble dobrze sprawdzają się nie tylko w niewielkich wnętrzach, ale także w dużych pomieszczeniach. Styl skandynawski dodatkowo wiąże się często z eklektyzmem – różne style, w tym także styl vintage, doskonale łączą się z prostymi, wykonanymi z naturalnych materiałów i jasnymi meblami w stylu skandynawskim. Ładny, nowoczesny stół biały będzie pasował do każdego pomieszczenia. A odpowiednio dobrane dodatki i smaczny posiłek sprawią, że czas przy nim spędzany będzie upływał zawsze w dobrej i niezapomnianej atmosferze.