LOADING

Type to search

Dom i ogród

Praca zdalna – rozwiązania, które musisz wdrożyć w miejscu pracy

Obecne czasy i wybuch pandemii koronawirusa sprawiły, że coraz więcej osób zdecydowało się na wdrożenie, a następnie kontynuowanie pracy zdalnej. To opcja, która wykorzystywana jest zarówno przez przedsiębiorców i freelancerów, a także przez pracowników. Pracodawcy przychylnie na nią patrzą, ponieważ wydajność pracowników zdalnych jest na porównywalnym, a czasem wyższym poziomie, niż pracowników biurowych. To również okazja do zmniejszenia kosztów utrzymania biura po stronie pracodawcy, czy też kosztów dojazdu do pracy i czasu po stronie pracownika. Jak przygotować się do pracy zdalnej, aby zachować wysoką wydajność i mieć pod ręką to, czego potrzebujecie?

Aranżacja domowego biura jako klucz do sukcesu

Kluczem do wydajnej pracy zdalnej jest oczywiście aranżacja domowego biura. Jeżeli tylko możecie sobie na to pozwolić, to warto wydzielić na biuro osobne pomieszczenie. Dzięki temu łatwiej będzie o zachowanie zdrowego balansu pomiędzy życiem osobistym i pracą. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na taki komfort. Jeżeli nie dysponujecie wolnym pomieszczeniem, skutecznym sposobem może być aranżacja kącika biurowego w salonie lub sypialni. W dłuższej perspektywie warto wyposażyć się w komplet mebli biurowych, w tym biurko i krzesło biurowe, dzięki którym zadbacie o komfort pracy i Wasze bezpieczeństwo.

Bardzo często praca wykonywana jest z wykorzystaniem mebli salonowych i krzeseł jadalnianych, które w dłuższej perspektywie mogą być niewygodne oraz wpłyną na obciążenie Waszego kręgosłupa. Poza meblami, zadbajcie również o odpowiednie oświetlenie przestrzeni do pracy. W takich sytuacjach lampy podsufitowe mogą nie wystarczać, dlatego warto wyposażyć się w dodatkową lampkę na biurko. Wielkość biurka lub blatu do pracy musi być również dostosowana do realnych potrzeb pracownika i sprzętu, z którego będzie na co dzień korzystał.

Jaki sprzęt wpłynie na zwiększenie Twojej wydajności w domowym biurze?

W domowym biurze możecie pracować z dokumentami. W związku z tym pod ręką powinniście mieć wydajną drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne, które umożliwi również skanowanie oraz kopiowanie dokumentów. Dużym powodzeniem cieszy się również niszczarka osobista, która doskonale sprawdza się w domowych warunkach oraz w klasycznych biurach. Pozwala na skuteczne niszczenie dokumentów z wrażliwymi lub nieaktualnymi danymi, a także tych, które zawierają błędy. Wśród praktycznych i estetycznych niszczarek osobistych warto zwrócić uwagę na produkty od takich film jak Fellowes, Leitz IQ i Rexel.

Ponadto warto na stanowisku pracy przygotować akcesoria biurowe, które mogą być na co dzień niezbędne. Wśród nich oczywiście teczki, zestawy długopisów, koszulki do dokumentów, kalkulatory, gumki, nożyczki i gilotyny. Skala wykorzystywanych urządzeń i rozwiązań w dużej mierze zależy od specyfiki wykonywanej pracy zdalnej i przestrzeni, którą dysponujemy w domowym biurze. Odpowiednio wyposażone i urządzone biuro do pracy zdalnej to podstawa skutecznej i wydajnej pracy, dzięki której na czas zrealizujecie wszystkie projekty. Niszczarka osobista to sprzęt, który przyda się w wielu codziennych sytuacjach, dlatego warto o niej pomyśleć. Sprawdzi się zarówno wśród pracowników oraz pracodawców.