LOADING

Type to search

Dom i ogród

Meble na wymiar – kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni to nie tylko komfort mieszkania, ale przede wszystkim odpowiednia ilość miejsca do przechowywania. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się meble na wymiar. Wielu inwestorów korzysta z tego rozwiązania, ponieważ mają niestandardowe wielkości pomieszczeń, skosy, wnęki, które chcieliby wykorzystać w maksymalnie ergonomiczny sposób.

Meble na wymiar – wykorzystaj wnęki i skosy

Niestandardowe mieszkania często przyciągają klientów swoją ceną. Jednak ich aranżacja może okazać się początkowo sporym wyzwaniem, gdyż na rynku brakuje mebli, które będą spełniały oczekiwania inwestora. Meble na wymiar umożliwiają dopasowanie do skosów i wszelkich krzywizn, przy jednoczesnym wykorzystaniu przestrzeni. Świetnym przykładem mogą być mieszkania na poddaszu, gdzie właściwie trudno jest o prosty sufit. W ostatnich latach powstają domy i nietypowych bryłach, co także może powodować trudności w późniejszej aranżacji. Meble na wymiar to nie tylko radzenie sobie z nieregularnością, ale także wykorzystanie wysokich pomieszczeń, które są standardem w starszych kamienicach. Szafa na wymiar, która będzie sięgała sufitu, daje możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni.

Meble na wymiar do niewielkiego mieszkania

Mały metraż mieszkania powoduje, że trudno uzyskać przestrzeń do przechowywania. Dobrym rozwiązaniem będą meble na wymiar, ponieważ nawet jedna duża szafa, będzie w stanie zastąpić kilka innych. To świetne rozwiązanie, zwłaszcza że można przechowywać tam nie tylko ubrania, ale bieliznę pościelową, a nawet zapasy chemii. Meble na wymiar to nie tylko możliwość uzyskania ciekawego efektu poprzez łączenie różnych materiałów, ale przede wszystkim szansa na zwiększenie przestrzeni do przechowywania. Nawet niewielkie mieszkanie można optymalnie wykorzystać, jeśli tylko zdecydujemy się na meble na wymiar. Jedna duża szafa sięgająca sufitu, to sporo miejsca do przechowywania. Niewielka sypialnia także może wymagać łóżka, które się tam zmieści, dlatego jeśli nie można znaleźć takiego w sklepie meblowym, świetną alternatywą będzie złożenie zamówienia u specjalisty. Specyficznym pomieszczeniem jest kuchnia. Ponieważ powinna zmieścić wszelkiego rodzaju sprzęt do gotowania, ale i różne przyrządy, w tym garnki czy zastawę.

Często meble na wymiar to sposób na to, by górna linia szafek sięgała sufitu, co automatycznie wpłynie na ilość przestrzeni do przechowywania. Ponadto meble na wymiar są wykonane z materiałów, które wybierze klient. Ma więc on wpływ nie tylko na wymiar, ale i między innymi grubość wykorzystanych płyt, czy rodzaj wykończenia. W efekcie można uzyskać jeden styl w całym mieszkaniu, co sprawi, że będzie się ono prezentowało naprawdę estetycznie, a utrzymanie w nim porządku nie sprawi większych trudności.