LOADING

Type to search

Dom i ogród

Klimatyzacja do zastosowań komercyjnych marki Toshiba

Systemy klimatyzacji to niezbędny element wyposażenia w zastosowaniach komercyjnych. Zarówno sklepy, jak i gastronomia, biura czy zakłady usługowe nie mogą obejść się bez urządzeń zapewniających odpowiedni komfort termiczny klientom, pracownikom i kontrahentom.

Klimatyzacja Toshiba – propozycja dla małych obiektów komercyjnych

Marka Toshiba to bogaty wybór systemów klimatyzacji dla wszelkiego typu obiektów komercyjnych. Urządzenia doskonale sprawdzają się w gastronomii, biurach, sklepach czy zakładach usługowych. Szeroki wybór jednostek wewnętrznych i zewnętrznych powoduje, że można z nich stworzyć systemy dopasowane do indywidualnych potrzeb lokali i wymagań użytkowników. Jednocześnie klimatyzacja Toshiba proponuje rozwiązania nowoczesne i ekologiczne – urządzenia pracują na najnowszym czynniku chłodniczym R32, który ma niewielki wpływ na środowisko naturalne.

W ofercie marki znajdują się rozwiązania dla małych obiektów komercyjnych. Są to:

  • klimatyzacja DI Serii 1,
  • klimatyzacja SDI Serii 1.

Klimatyzacja Digital Inverter dla małych obiektów komercyjnych

Dla przedsiębiorców kluczową rolą, oprócz energooszczędności, jest także wydajność działania oraz szybki zwrot inwestycji. Jest on pochodną niskich kosztów eksploatacyjnych wynikających z maksymalnej wydajności pracy klimatyzatorów pod obciążeniem częściowym oraz niskiego poboru mocy. Cechą zachęcającą do zastosowania urządzeń w użytkowanym obiekcie jest także ich kompaktowość i elastyczność zastosowań wynikająca z możliwości zastosowania różnorodnych jednostek wewnętrznych odpowiadających na zapotrzebowanie obiektu i wymagania użytkowników.

Klimatyzatory DI serii 1 to urządzenia opisane klasą energetyczną A++. Doskonale sprawdzają się w pracy pod częściowym obciążeniem (20-100%). Kompaktowość obudów zarówno jednostek wewnętrznych, jak i agregatów zewnętrznych sprawia, że zajmują one niewiele miejsca oferując jednocześnie maksymalną wydajność pracy.

Atutem systemu jest łatwość instalacji. Można w nim zastosować urządzenia w układzie 1:1 i Twin (1:2). 50m orurowania oraz możliwość zastosowania 30m różnicy poziomów sprawiają, że nie sprawiają problemów montażowych.

W systemach dostępne jest 4 rodzaje urządzeń wewnętrznych, tj.:

  • jednostki podsufitowe,
  • jednostki ścienne,
  • jednostki kanałowe,
  • czterodrogowe kasety.

Klimatyzacja Super Digital Inverter – dla wymagających

Toshiba proponuje także systemy zawierające urządzenia wyposażone w najnowszą technologię. Klimatyzatory Super Digital Inverter gwarantują wyjątkową niezawodność oraz dbałość o ekologię. Ten rodzaj urządzeń  to czołowe rozwiązanie do małych obiektów komercyjnych. Zalecany jest do biur, gastronomii, sklepów czy zakładów usługowych.

Klimatyzacja SDI gwarantuje najwyższy poziom energooszczędności – urządzenia Super Digital Inverter posiadają klasę energetyczną A+++ w zakresie chłodzenia i grzania. Charakteryzują się najwyższymi współczynnikami efektywności, także przy obciążeniach częściowych. Wysoką skuteczność zawdzięczają innowacyjnej konstrukcji: dwurotacyjnej sprężarce inwerterowej Toshiba, wymiennikowi ciepła o nowej konstrukcji oraz kształtowi łopat wentylatorów.

Pracują skutecznie w bardzo szerokim zakresie temperatur – od -27oC do 52oC co sprawia, że z powodzeniem można je wykorzystywać przez cały rok kalendarzowy niezależnie od pory roku. Są elastyczne w montażu – pracują na orurowaniu sięgającym 75m i różnicy poziomów 30m, dzięki czemu montaż urządzeń nie sprawia żadnych problemów. Można je stosować w układach pojedynczych i typu Twin.

Klimatyzatory serii SDI zapewniają pełną kontrolę nad pracą systemu, co zawdzięczają dedykowanemu sterownikowi, który pozwala zwiększać wydajność i obniżać jednocześnie zapotrzebowanie systemu na energię elektryczną. System posiada także wbudowany system detekcji wycieku czynnika chłodniczego, dzięki czemu obniża ryzyko zmniejszenia efektywności działania układu.

System Super Digital Inverter wykorzystuje 4 typy jednostek wewnętrznych:

  • klimatyzatory kanałowe,
  • klimatyzatory kasetonowe,
  • klimatyzatory ścienne,
  • klimatyzatory podsufitowe.

Systemy klimatyzacji Toshiba SDI i DI dla małych obiektów komercyjnych, poza energooszczędnością i niskimi kosztami eksploatacyjnymi, to także komfortowe warunki pracy. Niski poziom hałasu emitowany przez urządzenia oraz dodatkowe funkcje – m.in. autodiagnostyka urządzeń i łatwa konserwacja wynikająca ze zdejmowanego panelu bocznego są dodatkowymi atutami proponowanych systemów.

Źródło: Klimatyzacja Warszawa – Clima