LOADING

Type to search

Dom i ogród

Dlaczego warto zainteresować się płytkami G-K przy aranżacji wnętrz?

Dlaczego warto zainteresować się płytkami G-K przy aranżacji wnętrz?

 

Sucha zabudowa, płyty gipsowo – kartonowe zapewniają dużą różnorodność aranżacji wnętrz. Płyty wypierają standardowe tynki w branży budowlanej i nie wymagają od wykonawców dużych inwestycji w narzędzia oraz wkręty. Co można wykończyć płytami G-K i w jaki sposób prawidłowo podejść do instalacji?

Gdzie płyty G-K sprawdzą się najlepiej i jakie możliwości remontowe oferują?

Płyty gipsowe to uniwersalne rozwiązanie do wyrównywania ścian oraz sufitów. Szybki montaż przekłada się na niższe koszty remontu. Jeżeli w nieruchomości znajdują się wady techniczne, albo inwestor potrzebuje pewnych zmian metrażu płyty gipsowo – kartonowe to najlepsze podejście, ponieważ mało inwazyjne i proste w ewentualnej rozbudowie. Nierówności ścian to powszechny problem w budynkach tworzonych z tzw. wielkiej płyty. Wykluczenie mokrych prac z montażu oznacza, że płyty gipsowo – kartonowe sprawdzają się o każdej porze roku i nie wymagają pozostawiania wnętrza do wysuszenia.

Dlaczego to ciekawe rozwiązanie przeznaczone do maskowania części instalacji?

Płyty gipsowe dobrze maskują różne elementy instalacji i tworzą warunki do zabudowy niektórych stref nieruchomości. Inwestor przy podejmowaniu takich decyzji powinien uwzględnić jednak elastyczny dostęp do przewodów, zaworów, innych wrażliwych części, chociażby przez wprowadzenie drzwiczek rewizyjnych dostępnych w bardzo niskich cenach. Wkręt do płyt gipsowych charakteryzuje się z reguły bardzo ostrym zakończeniem ograniczającym ryzyko powstania uszkodzeń przy montażu. Samowiercące wkręty do płyt G-K spotyka się w wydajnych zestawach złożonych z setek sztuk.

W jaki sposób analizować właściwości wkrętów do płyt G-K?

  • im ostrzejsza końcówka, tym lepiej, ponieważ to oznacza przyśpieszenie montażu,
  • typ gniazda, czy pasuje do użytkowanych narzędzi,
  • wkręty samowiercące nie wymagają użycia dużej siły przy instalacji, co przekłada się na większą estetykę wdrożenia,
  • nierdzewne wkręty to jedyne rozsądne rozwiązanie.

Dlaczego warto dopasować wkręty do konkretnej powierzchni?

Wybór wkrętów uzależnia również powierzchnia montażu płyt gipsowo – kartonowych. Innych wkrętów potrzeba do drewna, innych do betonu i tworzyw sztucznych. Uszkodzenie płyt gipsowych podczas remontu i standardowej eksploatacji to stosunkowo niewielki problem ze względu na niską cenę materiału. Niektórzy wykonawcy specjalizują się w wykonywaniu unikalnych projektów z płyt gipsowych, nawet idących po łuku.

Czy remont na bazie płyt gipsowo – kartonowych to opłacalna perspektywa?

Ściany działowe wykonane z płyt gipsowo – kartonowych z dobrze ukrytymi wkrętami to jedna z najpopularniejszych propozycji remontowych umożliwiająca zmianę specyfiki wnętrza niskim kosztem. Jakość instalacji zależy w dużym stopniu od wkrętów do płyt gipsowych dopasowanych do powierzchni. Firmy remontowe powinny zainteresować się bogatymi zestawami wkrętów zabezpieczających płynność prac. Wkrętów po montażu najczęściej nie widać. Wystarczy wypełnienie szpachlówką i wygładzenie.