LOADING

Type to search

Biznes Styl życia

Zabezpieczenie podłóg przed zimą w budynkach użyteczności publicznej – jak się za to zabrać?

Utrzymanie czystości w miejscach publicznych jest dużym wyzwaniem – jeszcze większym w okresie zimowym, gdy na butach przenosi się śnieg i błoto. Czy jest jakiś sposób na to, aby zimą miejsca, gdzie przebywa dużo osób, lśniły czystością? Tak, jest nim używanie odpowiednich środków do mycia gruntownego. Sprawdź, jakie właściwości mają tego typu produkty.

Co zrobić, aby nawet w miejscu publicznym podłoga lśniła czystością?

Miejsca publiczne, gdzie przebywa dużo osób, powinny być czyste, ale także bezpieczne. Dlatego wybierając produkty do czyszczenia podłóg, musisz wziąć pod uwagę te dwie kwestie.

Jeśli chodzi o usuwanie zabrudzeń, sięgnij po specjalne środki do mycia gruntownego. W prosty sposób pomogą pozbyć się zabrudzeń – nawet tych wielowarstwowych i trudnych do usunięcia. Sprawdzą się nie tylko w miejscu, gdzie gromadzi się błoto. Tego typu środki skutecznie radzą sobie z plamami z oleju, sadzy, lakierów, a także farb.

Co ważne, zakup wspomnianych środków jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Możesz kupić większe opakowania w korzystnej cenie – jest to szczególnie ważne w przypadku miejsc publicznych, które wymagają częstszego sprzątania. Poza tym tego typu produkty są bardziej skoncentrowane, więc do usunięcia plam wystarczy niewielka ilość (a to oznacza, że zużycie całego opakowania zajmie Ci więcej czasu i zmniejszy wydatki).

Sprzątanie miejsc publicznych jest procesem czasochłonnym. Wynika to nie tylko z tego, że w okresie zimowym podłoga szybciej robi się brudna. Zazwyczaj są to duże pomieszczenia, więc ich sprzątanie zajmuje kilka godzin. Nie musisz się jednak o to martwić, jeśli wybierzesz specjalne produkty do mycia gruntownego. Możesz używać ich również w automatach myjących i myjkach strumieniowych. A to oznacza, że szybko pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń, oszczędzając przy tym nie tylko czas, ale i pieniądze.

Dodatkowa ochrona powierzchni

Samo usunięcie zabrudzeń to nie wszystko, choć jest oczywiście bardzo ważne. Podłoga w miejscu publicznym narażona jest na silną eksploatację. Dlatego wymaga dodatkowego zabezpieczenia i zwiększenia odporności na zabrudzenia oraz nieestetyczne zarysowania.

O dobry stan podłóg zadbasz nie tylko dzięki środkom usuwającym zabrudzenia. Ważne jest również regularne stosowanie powłok zabezpieczających do podłóg. Ma to wiele zalet. Po pierwsze zmniejsza ryzyko powstawania brzydkich zarysowań i żółknięciu podłogi. Dzięki temu nawet w miejscu, gdzie przebywa dużo osób, podłoga prezentuje się dobrze i nie wymaga częstej wymiany.

Powłoki zabezpieczające do podłóg pomagają również zwiększyć bezpieczeństwo, co jest niezwykle ważne w miejscach publicznych. Tworzą warstwę antypoślizgową, która minimalizuje ryzyko upadków. Poza tym możesz stosować je ze środkami odkażającymi z alkoholem, dzięki czemu pozbędziesz się patogenów chorobotwórczych (np. bakterii) gromadzących się na podłodze. Warto zwrócić na to szczególną uwagę podczas sprzątania toalet, a także miejsc, gdzie przebywają dzieci.