LOADING

Type to search

Biznes

Wynajem maszyn budowlanych – zalety rozwiązania

Maszyny budowlane są niezbędne w każdej firmie, która zajmuje się tego typu usługami. Bez nich nie da się wykonać żadnego powierzonego przez klienta zlecenia. Ich zakup to poważny wydatek, na który nie zawsze stać właściciela danego przedsiębiorstwa. O wiele prostszym i tańszym rozwiązaniem jest ich wynajem.

Wynajem maszyn budowlanych jest dedykowany nie tylko właścicielom przedsiębiorstw, ale i osobom prywatnym, które potrzebują tego typu usług. Obecnie wynajem jest często dużo bardziej opłacalny, niż zakup nowego lub używanego sprzętu. Wynika to z faktu, iż wydanie jednorazowej kwoty na zakup maszyn budowlanych bywa dla firmy sporym obciążeniem finansowym, a inwestycja często zwraca się dopiero po kilku latach użytkowania danego sprzętu.

Bogaty park Maszyn budowlanych na wynajem

Niegdyś wynajem maszyn budowlanych był mocno ograniczony. Do wyboru było kilka rodzajów sprzętu. Powodowało to, że właściciel firmy budowlanej miał zawężone pole manewru i musiał realnie oceniać swoje możliwości przerobowe. Obecnie, opcja wynajmu maszyn budowlanych jest praktycznie nieograniczona. Każde przedsiębiorstwo ma do wyboru wiele rodzajów maszyn, które są dostosowane do wykonywania różnorodnych prac budowlanych. W poczet parku maszynowego, który podlega wynajmowi zaliczamy takie sprzęty, jak m.in.:

 • koparki,
 • koparko-ładowarki,
 • ładowarki teleskopowe,
 • ładowarki,
 • minikoparki,
 • młoty wyburzeniowe,
 • podnośniki koszowe,
 • samochodowe dźwigi hydrauliczne,
 • wiertnice,
 • wywrotki,
 • zamiatarki.

Sprzęt ten charakteryzuje się doskonałą jakością oraz bezawaryjnym działaniem. Każda osoba, która pragnie wynająć daną maszynę, płaci jedynie za jej użyczenie, nie zaś za całe urządzenie. To świetna alternatywa dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają przygodę z usługami budowlanymi lub obawiają się wydawania dużych kwot za zakup parku maszynowego.

Brak ryzyka, same korzyści

Wynajem parku maszynowego jest doskonałym rozwiązaniem. Po pierwsze nie ma tu ryzyka zainwestowania potężnej gotówki w tworzenie własnego parku maszynowego. Ponadto, właściciel może realnie ocenić, czy określony sprzęt jest mu aktualnie potrzebny i wynajmować tylko taki, który spełnia jego wymagania, względem realizacji konkretnego zlecenia. Pozwala to na unikanie sytuacji zamrażania gotówki w park maszynowy, który bezczynnie stoi na placu i czeka na wykorzystanie go u kolejnego klienta.

Indywidualne zasady wynajmu

Profesjonalne firmy wynajmują sprzęt budowlany na bardzo elastycznych zasadach, które są dopasowane do potrzeb każdego klienta. Konkurencyjne ceny i bardzo bogata oferta sprawia, że umowa wynajmu staje się dużo bardziej korzystnym rozwiązaniem, niż inne przedsięwzięcia, podejmowane w kierunku nabywania parku maszynowego.

Przejrzyste i konkretne zasady wynajmowania maszyn budowlanych pozwalają na wypożyczenie sprzętu tylko na wskazany czas, za który płaci zleceniodawca. Taka sytuacja pozwala jednak na unikanie dodatkowych kosztów czy ukrytych opłat, jak ma się to w przypadku np. umów leasingowych.

Sprzęt dostarczany na czas i na miejsce, niezależnie od pogody

Wynajem maszyn budowlanych ma jeszcze tą zaletę, że nie musimy martwić się o jego konserwację czy koszty eksploatacji. Otrzymujemy maszynę gotową do działania. Profesjonalne firmy dostarczą ją pod wskazany adres. Ważne jest, aby podać wszelkie istotne szczegóły danego zlecenia. Ułatwi to wybór konkretnego sprzętu, dedykowanego stricte pod zlecenie.

Warto wskazać także, czy występują jakieś ograniczenia przestrzenne lub drogowe (np. wąska uliczka, brak asfaltu na drodze dojazdowej czy grząski teren budowy). Wynajmowanie maszyn budowlanych jest możliwe niezależnie od warunków atmosferycznych czy pory roku. To zdecydowanie ułatwia pracę i eliminuje ryzyko powstawania zatorów w zleceniach, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Wynajem maszyn budowlanych jest opłacalnym przedsięwzięciem, które pozwala na realizowanie wszelkich zleceń, bez potrzeby kupowania drogiego parku maszynowego.

Źródło: Avio-Star.pl – Transport HDS