LOADING

Type to search

Biznes Styl życia Technologie

Wizualne wsparcie prezentacji multimedialnej na targach i konferencjach branżowych

Targi i konferencje biznesowe to czas spotkań z ludźmi, pracującymi w tej samej branży. Są szansą na aktualizację wiedzy i pozyskanie nowych kontaktów biznesowych. Ze względu na dużą konkurencję, takie wydarzenia wymagają starannych przygotowań i zaangażowania. Trzeba poważnie zastanowić się, jak dotrzeć do osób, na których nam zależy. Sama informacja już nie wystarcza. Najpierw trzeba znaleźć sposób na wzbudzenie zainteresowania. Żeby tak się stało należy się wyróżnić. Sposobem na połączenie kilku sposobów przekazu są prezentacje multimedialne. Nie są one jednak nowością i z pewnością konkurenci również skorzystają z możliwości ich przygotowania. Jak więc skutecznie zainteresować słuchaczy przy pomocy wizualnego wsparcia?

Dlaczego przekaz wizualny jest taki ważny?

Obrazy, zdjęcia i animacje przykuwają naszą uwagę. Dzieje się to mimowolnie. Nasz wzrok koncentruje się w pierwszej kolejności na obrazach, dopiero później na informacjach, które musi przeczytać. Kreowanie obrazu pobudza wyobraźnie, co z kolei pozwala na trwałe zapamiętywanie treści. Skoro już wiemy, jak istotną rolę odgrywa część pozatekstowa, musimy ją wykorzystać w praktyce.

Prezentacje multimedialne umożliwiają już nie tylko dodawanie nieruchomych obrazów ale także trójwymiarowych animacji interaktywnych. Takie elementy znacznie podnoszą zainteresowanie odbiorcy. Doskonale ilustruje to znane powiedzenie, niosące przekaz o tym, że najwyższą formą zapamiętywania jest personalne zaangażowanie słuchacza, poprzez działanie. Jak osiągnąć ten efekt w prezentacjach multimedialnych?

Interakcja wywołuje reakcję

Programy do profesjonalnego przygotowywania prezentacji oferują rozwiązania, które pozwalają uprościć i uatrakcyjnić przekaz. Najciekawsze prezentacje są robione w Power Point, Prezi oraz Adobe Animate. Prezentacje tworzone w programie Adobe Animate słyną z interaktywnych animacji. Możliwość zawarcia w nich rozmaitych quizów, postaci, czy animowanych wykresów angażuje słuchacza w akcję, rozgrywającą się podczas prezentacji. Przekłada się to na niesłabnące zainteresowanie, które z dużym prawdopodobieństwem zakończy się pozyskaniem nowego kontaktu biznesowego. Zaintrygowany prezentacją odbiorca, będzie chciał dowiedzieć się więcej o Twojej firmie i produktach.

Świetnym uzupełnieniem prezentacji będzie udostępnienie widowni poszczególnych elementów prezentacji przez Internet. Przykładowo, w części końcowej, kiedy uwaga zostaje już trochę rozproszona, można udostępnić krzyżówkę na temat tego, co zostało wcześniej zaprezentowane. Uczestnicy będą mogli  ją rozwiązać na swoich smartfonach lub tabletach.

Szczególny rodzaj prezentacji multimedialnej – prezentacja na targi i konferencje

Dlaczego tak wiele mówi się o przygotowywaniu akurat tego rodzaju prezentacji? Odpowiedź jest prosta. Właściwe zaprezentowanie profilu i oferty firmy, przekłada się na zainteresowanie potencjalnych klientów, z którego wynikają nowe zamówienia, generujące zyski.

Prezentacja biznesowa powinna być przygotowana jako uzupełnienie wykładu prelegenta. Niedopuszczalne jest umieszczanie w niej dużej ilości tekstu. Postaw na przewagę atrakcyjnych wizualnie dodatków, takich jak grafiki 2D i 3D, ruchome postacie komiksowe, czy specjalnie zaprojektowane animacje.

Wyróżnij swoją ofertę i pokonaj konkurencję!

Otwarcie mówiąc, aby tak się stało potrzebujesz pomocy profesjonalistów. Wspomniany program Adobe Animate oferuje wiele zaawansowanych funkcji, niedostępnych dla zwykłego użytkownika. Potrzebna jest specjalistyczna wiedza programistyczna.

 Właściwie przygotowana prezentacja multimedialna wpłynie na wzrost zysków firmy, więc bez wątpienia opłaca się w nią zainwestować!

Reasumując, targi i konferencje są furtką, prowadzącą do pozyskania nowych kontaktów biznesowych i poprawienia finansów firmy. Poza tym, to w jaki sposób zaprezentujesz swoje przedsiębiorstwo na forum wpłynie na jego prestiż. Biorąc pod uwagę to, jak trudno wygrać uwagę publiczności warto postawić na nieszablonowe rozwiązania. Najlepszym sposobem jest zlecenie przygotowania profesjonalnej prezentacji multimedialnej, która będzie stanowiła atrakcyjne wizualnie tło wystąpienia.

Zaufaj fachowcom od tworzenia prezentacji multimedialnych a wypromujesz swoją firmę na wszystkich ważnych wydarzeniach branżowych!

Źródło: Tworzenie prezentacji – tworzenie prezentacji w Power Point