LOADING

Type to search

Biznes

Tester diagnostyczny Autel – jakie naprawy pozwala przeprowadzić

Nowoczesne samochody to urządzenia mechaniczne naszpikowane elektroniką. Oznacza to, że podstawowym narzędziem pracy współczesnego mechanika coraz częściej jest komputer. Nowoczesne testery diagnostyczne wyposażone są szereg przydatnych funkcji, które pozwalają w szybki sposób zlokalizować usterkę. Dzięki temu naprawa auta przebiega szybko i sprawnie.

Czym są testery diagnostyczne Autel

Do urządzeń najchętniej wybieranych przez mechaników zaliczyć należy testery diagnostyczne Autel. To grupa profesjonalnych narzędzi skierowanych do warsztatów i opracowanych przez najlepszych ekspertów branży motoryzacyjnej. Ten zaawansowany technicznie sprzęt obsługuje europejskie, amerykańskie oraz azjatyckie marki pojazdów. Testery diagnostyczne tej marki wyposażone są w wydajne procesory, a także duże i przejrzyste ekrany dotykowe, których obsługa przebiega w sposób intuicyjny. Mechanicy obsługujący tego rodzaju sprzęt mogą liczyć na wsparcie techniczne w ciągu 72 godzin. Producent zapewnia użytkownikom także możliwość aktualizacji oprogramowania raz w tygodniu i uzupełniania bazy danych o nowe marki i modele pojazdów.

Diagnostyka i usuwanie błędów

Do dyspozycji mechanika obsługującego tester jest m.in. tryb diagnozy oraz serwisowy. W pierwszym trybie możliwe jest sprawdzenie poprawności działania systemów elektronicznych odpowiedzialnych za prawidłową pracę silnika, klimatyzacji, systemów bezpieczeństwa takich jak ABS, Airbag, automatycznej skrzyni biegów, a także różnego rodzaju modułów komfortu. Tryb diagnozy pozwala na wykrywanie i kasowanie wykrytych błędów. Dzięki takiemu działaniu użytkownik auta ma pewność, że wszystkie systemy działają poprawnie. Mechanik może także skorzystać z trybu serwisowego, pozwalającego na odczyt istotnych parametrów, takich jak obroty silnika, ciśnienie, czasy wtrysku, temperaturę pracy jednostki napędowej, a także poziom zapełnienia filtrów DPF oraz FAP. Dzięki zebranym informacjom wyświetlanym w formie graficznej lub tekstowej mechanik może łatwiej zlokalizować źródło problemu i przyczynę nieprawidłowej pracy samochodu. Tester diagnostyczny pozwala również na wykonanie takich czynności jak kasowanie inspekcji serwisowych, cofanie zacisków, obsługę filtra DPF i FAP, adaptację przepustnicy, kodowanie wtrysków, programowanie kluczy oraz modułów komfortu. Cześć z oferowanych funkcji przeznaczona jest wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników i doświadczonych mechaników.

Podsumowanie

Tester diagnostyczny Autel to profesjonalny sprzęt, który pozwala na szybką diagnostykę i naprawę samochodu. Duża ilość dostępnych modeli pozwala wybrać urządzenie dostosowane do potrzeb i oczekiwań każdego mechanika.