LOADING

Type to search

Biznes Technologie

Nowy Jedwabny Szlak – sprawdzone rozwiązania transportowe dla polskich przedsiębiorców 

Każdego dnia multimodalne pociągi z Chin dostarczają setki tysięcy ładunków do Europy – w tym także do Polski. Funkcjonujący od lat Nowy Jedwabny Szlak to idealna propozycja dla polskich przedsiębiorców, którzy szukają bezpiecznego i ekspresowego przewoźnika dla swoich towarów. Transport kolejowy to nie tylko komfort i wygoda, ale co najważniejsze – kompleksowość usług. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakie oferują ekspresowe pociągi z Chin, zyskuje się regularność dostaw oraz zacieśnia stosunki gospodarcze.

Transport z Azji do Europy – szybko i skutecznie

Dzięki regularnym połączeniom intermodalne pociągi z Chin do Polski do pokonania tego dystansu potrzebują w zależności od charakteru usługi od 10 do 24 dni. Porównując ten wynik do alternatywnego transportu morskiego jest to niezwykle atrakcyjna oferta. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość elastycznej konfiguracji usługi. W ten sposób klient ma do wyboru możliwość skorzystania z usługi door to door, która obejmuje nie tylko odbiór towaru od klienta po stronie azjatyckiej, ale także jego dostarczenie pod wskazany adres w Polsce. Dodatkowym atutem jest także możliwość stałego śledzenia ładunku wraz z poinformowaniem klienta o szacowanym terminie zakończenia usługi.

Usługa dostosowana do potrzeb klienta

Zaletą korzystania z multimodalnych przewóz międzykontynentalnych jest także możliwość przewozu dowolnego rodzaju ładunku. W ten sposób firma spedycyjna oferuje przewóz ładunków drobnicowych, przesyłek kurierskich, a także całokontenerowych. Dzięki różnorodnej specyfikacji kontenerów do najczęściej transportowanych towarów zalicza się odzież, artykuły elektroniczne, narzędzia mechaniczne, żywność oraz inne gadżety. W ten sposób na transport towarów z zagranicznych rynków decydują się zarówno właściciele małych, średnich oraz wielkich przedsiębiorstw. Wybierając transport kolejowy warto wspomnieć, że przewoźnicy oferują możliwość realizacji pojedynczego zlecenia, jak również nawiązania długotrwałej współpracy. 

Kolejnym atutem jest także kompleksowa odprawa celna oraz kompletowanie niezbędnej dokumentacji przewozowej. Dzięki znajomości branży oraz zagranicznych rynków firma spedycyjna zadba o każdy szczegół usługi, dzięki czemu klient może przeznaczyć ten czas na dalszy rozwój swojej działalności. Odbiór towaru od klienta oraz wszelkie procesy transportowe wymagają specjalistycznej wiedzy. To również zadanie, które spoczywa na barkach przewoźnika, bowiem zarówno magazynowanie, przeładunek oraz sam transport wymagają specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Wybierając odpowiednika przewoźnika należy zatem kierować się jego doświadczeniem. Jak dowodzą badania, rynek azjatycki coraz częściej staje otworem dla towarów wyprodukowanych na starym kontynencie. To świetna wiadomość również dla polskich przedsiębiorców, którzy zyskując zagranicznych kontrahentów zyskują kolejne rynki zbytu dla rodzimych produktów. 

Warto wspomnieć, że transport szlakiem kolejowym to także przyczynianie się do ochrony środowiska. Generuje on bowiem o wiele mniej zanieczyszczeń, niż alternatywne formy transportu. Zdaniem ekspertów z branży transportowej to właśnie kolej jest przyszłością transportu i należy ją sukcesywnie rozwijać. Dodatkowo wybierając usługę door to door transport kolejowy wykorzystuje przewóz multimodalny. Oznacza to, że ładunek zostaje przetransportowany w oparciu o kilka form przewozu. Jest to nie tylko bezpieczna – co także optymalna pod względem finansowym usługa. 

Potęga gospodarcza Chin oraz postęp technologiczny sprawia, że towary wyprodukowane przez azjatyckich producentów cieszą się ogromnym uznaniem w kraju i na świecie. Wybierając właściwy rodzaj transportu zyskuje się pewność, że zakupiony ładunek dotrze bezpiecznie do klienta pod wskazany adres. Warto także pamiętać, że wybierając profesjonalną i doświadczoną firmę logistyczną każdy przedsiębiorca może liczyć na korzystne rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. 

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa