LOADING

Type to search

Biznes Dom i ogród Technologie

Kradzież samochodów w Polsce – statystyki. Jak się bronić?

Na kradzież samochodu narażony jest każdy właściciel pojazdu. Zarówno nowe jak i starsze auta są na celowniku złodziei. Niektóre sprzedawane są w całości, a inne rozbierane na części w tak zwanych dziuplach. Producenci samochodów i kierowcy prześcigają się ze złodziejami w pomysłach, dotyczących systemów zabezpieczeń. Wszelkiego rodzaju blokady czy immobilizery dają tylko złudne poczucie bezpieczeństwa. Czy można zrobić coś więcej, żeby ochronić swój samochód?

Kradzież samochodów w Polsce – statystyki.

W pierwszej połowie 2021 roku w Polsce, zgodnie ze statystykami policji, skradziono 3729 pojazdów. Najczęściej ginęły samochody niemieckie. Ciekawostką jest, że najczęściej wybierane przez złodziei w Warszawie były auta japońskie, a w Poznaniu francuskie. Najwięcej zgłoszeń od poszkodowanych właścicieli policja przyjęła w stolicy i jej okolicach, bo aż 898. Na drugim miejscu znalazło się województwo dolnośląskie – 535. Na kolejnych pozycjach Wielkopolska (361) i Śląsk (329). Najbardziej bezpiecznym rejonem kraju jest województwo świętokrzyskie, gdzie zginęło 26 aut. Znając tą niepokojącą statystykę, warto się zastanowić, w jaki sposób można ochronić swój samochód przed kradzieżą. Oczywiście metody gwarantujące 100% pewności nie istnieją, jednak poziom ochrony zdecydowanie podnoszą systemy monitorujące, rejestratory i kamery Dauha, dzięki którym można mieć nadzór nad zaparkowanymi pojazdami, czy to na przydomowym podjeździe, czy na firmowym parkingu.

Jak się bronić przed kradzieżą samochodu? Systemy monitorujące.

Systemy monitorujące pozwalają mieć właśnie taki nadzór nad pojazdami. Monitoring wizyjny składa się z kamer oraz urządzenia, które nadzoruje ich prace, pobiera i przetwarza obraz. Przy wyborze odpowiedniego do swoich potrzeb rejestratora, warto wiedzieć, jak wielki obszar chce się zabezpieczyć. Od tego zależy odpowiednia liczba portów wejściowych w urządzeniu. Trzeba też podjąć decyzję, jakiej jakości ma być nagrywany obraz.

Systemy monitorujące można zbudować w oparciu o kamery Dauha. Dauha to wchodząca na rynek zabezpieczeń w Polsce zagraniczna firma, z oddziałami na całym świecie. Od 2001 roku, wdrażając nowe technologie, tworzy urządzenia wizyjne.

Monitoring może być wyposażony w kamery różnego typu. Bardziej profesjonalne posiadają komunikację w oparciu o protokół IP. Większą skutecznością cechują się urządzenia dodatkowo wyposażone w oświetlacz podczerwieni, ponieważ kamera taka może nagrywać w dzień i w nocy. W bardziej zaawansowanych modelach nawet w całkowitej ciemności można zobaczyć twarz osoby znajdującej się w polu widzenia obiektywu.

Dobrze wykonany monitoring, będzie skuteczną bronią przeciw złodziejom samochodów zarówno na przydomowym jak i firmowym parkingu.