LOADING

Type to search

Biznes Technologie

Jak działa ścielarka do słomy do ładowarki?

Prowadzisz gospodarstwo rolne i zajmujesz się produkcją zwierzęcą? W takim razie na pewno wiesz, jak ważną rolę odgrywa odpowiednia ściółka. Jednak nawet najlepsze podłoże wymaga regularnej wymiany. W usprawnieniu tego procesu (i nie tylko) pomoże Ci ścielarka do słomy do ładowarki!

Nowoczesna maszyna, która pozwala na zautomatyzowanie obróbki słomy

Wymiana ściółki w kurniku, czy oborze, a także przygotowywanie i podawanie paszy jeszcze jakiś czas temu zajmowały sporo czasu. Na szczęście w dzisiejszych czasach z pomocą nowoczesnych maszyn udało się zautomatyzować obróbkę słomy. Dzięki temu praca w Twoim gospodarstwie może być bardziej wydajna, co przekłada się na większy zysk.

Jedną z maszyn, która stanowi niezbędny element wyposażenia nowoczesnego gospodarstwa rolnego jest ścielarka do słomy. Dzięki niej możesz zadbać o regularną wymianę ściółki, a tym samym zdrowie zwierząt hodowlanych. Poza tym z jej pomocą szybciej przygotujesz i podasz zbilansowane pasze.

Tego typu maszyna ma jeszcze jedną ważną zaletę – zmniejsza straty w słomie, co przekłada się również na niższe koszty. A to dlatego, że umożliwia precyzyjne wyrzucanie słomy w takich ilościach, w jakich chcesz.

Ścielarka do słomy to maszyna wielofunkcyjna, która pozwoli Ci skrócić czas wykonywania wielu czynności i ograniczyć straty słomy. Dlatego warto w nią zainwestować –ryzyko, że będzie stała nieużywana, jest bliskie zeru.

Ścielarka do słomy do ładowarki – jak działa i czy jest to jedyny wybór?

Na rynku dostępne są różne rodzaje maszyn. Pytanie, jak działają poszczególne z nich i czym się różnią.

  • Ścielarki samodzielne – dzielą się na samojezdne oraz takie, które możesz zintegrować z pozostałymi maszynami. Wyróżnia się wśród nich również ścielarki bębnowe (mają prostą budowę, więc z ich pomocą tylko wstępnie rozdrobnisz słomę) oraz maszyny z zasobnikami w kształcie prostopadłościanu (mają więcej ostrzy, dzięki czemu rozdrabnianie słomy trwa krócej).
  • Ścielarki obsługiwane ręcznie – wykorzystuje się je przede wszystkim w mniejszych gospodarstwach, ponieważ nie pozwalają na zautomatyzowanie pracy w tak dużym stopniu, jak inne maszyny. Musisz sam zadbać o to, żeby załadować słomę i sterować wylotem.
  • Ścielarki zaczepiane do wozu paszowego, ciągnika lub ładowarki – możesz zaczepić je również do innego pojazdu, a poza tym masz do wyboru wersję stojącą lub zawieszaną. Za najprostsze w użyciu uważa się maszyny zaczepiane do wozu paszowego. Jeśli kupisz tego typu model, nie będziesz musiał martwić się o ręczny załadunek słomy. Z kolei decydując się na wersję zawieszaną, zyskujesz maszynę zwrotniejszą, łatwiejszą w kierowaniu, ale za to stwarzającą więcej problemów przy załadunku. Poza tym w przypadku tego modelu ścielarki musisz pamiętać, że niezbędny będzie ciągnik, który ma silnik o wyższej mocy.

Wybór nowoczesnych maszyn jest naprawdę duży, a producenci wciąż pracują nad ich udoskonaleniem. Dlatego przed zakupem zastanów się, jaki model ścielarki spełni wszystkie Twoje wymagania. Niezależnie od wyboru, jest pewne, że obróbka słomy z pomocą takiej maszyny będzie bardziej wydajna niż gdybyś miał robić to ręcznie.