LOADING

Type to search

Zdrowie

Intensywna nauka samodzielnego przeprowadzania zabiegów implantacji pod okiem eksperta

Oferta edukacyjna centrów szkoleniowych z roku na rok zaskakuje coraz bardziej nowoczesnymi programami szkoleń stomatologicznych. Dentyści mają do dyspozycji wachlarz przeróżnych szkoleń, ale od kilku lat prym wiodą tematy związane z implantologią. Podstawowe szkolenia implantologiczne to już prawie standard w ofercie każdej firmy zajmującej się kształceniem podyplomowym stomatologów. Dla tych, którzy podstawy w tej dziedzinie mają już za sobą, powstało szkolenie „Intensywna praktyka implantologiczna – zabiegi”, organizowane przez warszawskie Centrum Szkoleniowe Dental Skills Institute.

Każdego roku szkolenia DSI wybiera kilkuset stomatologów z całej Polski i zagranicy, a największą popularnością cieszy się właśnie implantologia. Dla lekarzy posiadających podstawowe doświadczenie implantologiczne i dla tych, którzy ukończyli Curriculum Implantologiczne, doskonałym uzupełnieniem będzie szkolenie intensywne, które w krótkim czasie pozwoli nabrać maksimum umiejętności praktycznych. Dwudniowa praktyka jest jedną z nielicznych, podczas których uczestnicy w pełni samodzielnie wykonują kilka zabiegów implantacji (oczywiście pod okiem doświadczonego prowadzącego). Co ważne, wszystkie przypadki, a także przebieg zabiegów są szczegółowo omawiane, dzięki czemu każdy zyskuje kompleksową wiedzę i może w pełni przygotować się do zabiegu, nawet tego bardziej skomplikowanego. Dużym atutem szkolenia są małe grupy, które liczą maksymalnie trzech uczestników.

5 implantów na uczestnika!

Dental Skills Institute zapewnia, że uczestnicy w trakcie dwóch, bardzo intensywnych dni szkolenia dla stomatologów będą w stanie samodzielnie(!) wszczepić aż pięć implantów. Co więcej, udzielają również gwarancji zwrotu aż pięciuset złotych brutto za każdy implant, który nie zostanie wprowadzony.

Podczas Intensywnej Praktyki Implantologicznej odbywa się łącznie od dziesięciu do nawet piętnastu zabiegów, co pozwala na zdobycie doświadczenia w wszczepianiu implantów w różnych przypadkach i warunkach, a także umożliwia znaczne wyćwiczenie umiejętności technicznych. Plusem jest również możliwość udziału w szkoleniu z własnymi pacjentami.

Transmisja na żywo prosto z gabinetu zabiegowego

Wszystkie zabiegi odbywające się podczas szkolenia można bieżąco śledzić, będąc na sali szkoleniowej, dzięki transmisji live. Pomieszczenie znajduje się obok gabinetu, co umożliwia chętnym opuszczenie go i kontynuowanie nauki w komfortowych warunkach. Relacja na żywo jest bardzo szczegółowa i pozwala dojrzeć wszelkie najważniejsze momenty, a także spokojnie analizować przebieg zabiegów.

Nauka wielu technik implantacji

Implanty umieszczane są w kości metodą tradycyjną oraz za pomocą nowoczesnych szablonów, zaprojektowanych komputerowo, dzięki temu uczestnik szkolenia może przekonać się, jaka technika bardziej mu odpowiada.

Bezpłatna strefa do nauki po zakończeniu szkolenia

Organizatorzy oferują indywidualne konsultacje z prowadzącym dla uczestników nawet do dwóch tygodni po zakończonym szkoleniu. Co ważne, wszystkie przeprowadzone zabiegi są udostępniane za pomocą specjalnej strefy e-learning, w związku z czym można je oglądać w dogodnym czasie wiele razy – już po zakończeniu szkolenia. Strefa ta jest dostępna bezpłatnie przez sześć miesięcy.

Najwyższej jakości sprzęt i materiały

Uczestnicy w trakcie dwudniowego, intensywnego szkolenia będą mieli do dyspozycji najlepszej jakości sprzęt, narzędzi i materiały, m.in. MIS, W&H, Meisinger, a także Hu-Friedy. Co więcej, podczas szkolenia – jeśli leczenie pacjenta będzie tego wymagało – przeprowadzone mogą zostać również i zabiegi okołoimplantacyjne, to jest między innymi:

  • przeszczepy bloczków kostnych;
  • wszczepienie implantów dzięki szablonom chirurgicznym MIS MGuide;
  • podbicie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą;
  • augmentacja kości;
  • podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą.

Przećwiczenie zabiegów okołoimplantacyjnych w praktyce jest niezbędne w perspektywie dalszej pracy z pacjentami i pozwala w przyszłości na zastosowanie kompleksowego leczenia, nawet w bardzo trudnych przypadkach. Reasumując, „Intensywna Praktyka Implantologiczna – zabiegi” to szkolenie wyjątkowe, które pozwala zdobyć lekarzom najważniejsze dla nich umiejętności praktyczne.

Inspirowane: Dsi-edu.com – szkolenia z periodontologii