LOADING

Type to search

Uroda

Mezoterapia igłowa w walce z cellulitem

Cellulit, nazywany również skórką pomarańczową, to problem, który dotyka większości kobiet bez względu na ich wiek czy masę ciała. Pojawia się on bowiem już nawet u nastolatek, a także u szczupłych Pań. Cellulit powstaje w wyniku nierównego rozmieszczenia pod skórą tkanki tłuszczowej, w efekcie czego powstają nieestetyczne nierówności. Walka z cellulitem domowymi sposobami jest bardzo trudna, gdyż ich efekty najczęściej są mało widoczne. Jedną z najskuteczniejszych metod, która pozwala pozbyć się skórki pomarańczowej jest mezoterapia igłowa wykonywana w profesjonalnych gabinetach. Warto bliżej przyjrzeć się temu zabiegowi oraz dowiedzieć się, jakich efektów można po nim oczekiwać.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na nakłuciu skóry cienkimi igłami i wprowadzeniu za ich pomocą do jej wnętrza różnego rodzaju aktywnych substancji. Obszar dotknięty cellulitem jest poddawany iniekcji preparatami, które mają za zadanie przede wszystkim rozbić grudki komórek tłuszczowych oraz pobudzić skórę do produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność. Dzięki temu, że preparaty te wprowadzane są w głębokie warstwy skóry mogą one działać skutecznie oraz stosunkowo szybko dawać zauważalne rezultaty. Mezoterapia w przypadku cellulitu daje świetne efekty przede wszystkim w początkowej i średniej fazie jego powstawania, gdyż umożliwia nie tylko zahamowanie dalszego jego rozwoju, ale umożliwia także zredukowanie powstałych do tej pory zmian. Jest to zabieg bezbolesny, a dodatkowo dyskomfort można zmniejszyć poprzez zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Jakie efekty w walce z cellulitem daje mezoterapia?

Mezoterapia poprawia krążenie krwi, dzięki czemu komórki są zdecydowania lepiej dotlenione a walka ze złogami tłuszczu skuteczniejsza. Zastosowanie tej metody w początkowej fazie cellulitu pomaga wygładzić skórę i praktycznie całkowicie pozbyć się pomarańczowej skórki. Jeśli znajduje się on już w fazie bardziej zaawansowanej jego widoczność znacznie się zmniejszy, a skóra stanie się wyraźniej gładsza. Mezoterapia skutecznie reguluje procesy metaboliczne skóry, co sprawia, że komórki tłuszczowe zostają zredukowane. Proces ich spalania znacznie przyspiesza, dzięki czemu znikają nieestetyczne nierówności, a skóra staje się gładka i jędrna. Wprowadzane pod skórę substancje odżywcze stymulują produkcję kolagenu oraz elastyny, a także odżywiają ją i wzmacniają.

Decydując się na zabieg mezoterapii igłowej w walce z cellulitem bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni gabinet, w którym zostanie on przeprowadzony. Jego wykonywaniem zajmują się wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznejNależy pamiętać, że mimo, iż jest to zabieg bezpieczny istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie. Są to m.in. różnego rodzaju alergie, ciąża i okres karmienia piersią, stany zapalne skóry, nowotwory oraz choroby immunologiczne. Efekty mezoterapii najczęściej są natychmiastowe i utrzymują się przez długi czas, ale jest to także uzależnione od stopnia zaawansowania oraz indywidualnych uwarunkowań organizmu. Jeśli cellulit jest bardzo zaawansowany zaleca się wykonanie kilku serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, co pozwoli uzyskać zadowalające efekty tego zabiegu.

Mezoterapia igłowa to najskuteczniejsza metoda, aby skutecznie i przede wszystkim szybko pozbyć się cellulitu. Dzięki temu, że jest to zabieg bezpieczny i bezbolesny mogą z niego skorzystać wszystkie Panie, które nie mają do tego przeciwwskazań.