LOADING

Type to search

Uroda

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to absolutna nowość w medycynie i kosmetologii pozwalająca walczyć z oznakami starzenia się skóry. Powstają na bazie hydroksyapatytu wapnia, kolagenu, aminokwasów oraz kwasu L-polimlekowego. Jaką skuteczność wykazuje alternatywa dla tradycyjnej mezoterapii igłowej?

Stymulatory tkankowe – jak działają?

Podstawowym zadaniem stymulatorów tkankowych jest odnowa skóry poprzez wpływ na odbudowę kolagenu i elastyny. Wykazują się znacznie większą siłą działania niż substancje stosowane przy mezoterapii igłowej. Umożliwiają szybszą regenerację tkanek oraz efektywne ich namnażanie, co prowadzi do uzyskania efektu wypełnienia i ujędrnienia.

Kto powinien skorzystać ze stymulatorów tkanek?

Zabieg przeznaczony jest dla każdej osoby, która pragnie odmłodzić swoją skórę i zadbać o proces jej regeneracji. Może zostać więc wykonany zarówno u 20-kilkulatnki, jak i 65-latki. Istotne jest jedynie dopasowanie substancji do aktualnych potrzeb skóry.

Efekty działania stymulatorów tkankowych są widoczne po serii zabiegów, ale już na samym początku zauważysz silne nawilżenie skóry oraz stopniowe jej ujędrnienie. Cera zyskuje wyjątkową sprężystość. Udaje się odzyskać utraconą jędrność. Zabieg w delikatny sposób likwiduje tzw. chomiki i nadbudowuje policzki.

Trzeba zaznaczyć, że stymulatory tkankowe są podawane taką samą techniką jak substancje przy mezoterapii igłowej. Twoja skóra jest nakłuwana cienką igłą. Jaką więc ten zabieg ma przewagę nad klasyczną techniką? Przede wszystkim nie trzeba wykonywać aż tak wielu zabiegów, aby uzyskać zadowalające efekty. Przy mezoterapii jest to 6 zabiegów, a przy stymulatorach tkankowych zazwyczaj 2! Jest to znakomita propozycja dla osób, które nie mają czasu lub nie mogą pozwolić sobie na chodzenie z zaczerwienioną, posiniaczoną twarzą przez tak długi okres.

Ze względu na małą ilość wkłuć realizowanych w przypadku podawania stymulatorów tkankowych, zabieg można wykonać także latem. Należy jedynie dbać o maksymalną ochronę przeciwsłoneczną.

Jakie rezultaty pozwalają osiągnąć stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe znakomicie radzą sobie ze zwalczaniem wielu problemów skórnych. Prowadzą do redukcji zmarszczek, poprawiają jędrność skóry. Stosowane w trakcie zabiegu kwasy perfekcyjnie usuwają cienie pod oczami. Warto zastosować tę technikę także w przypadku trądziku różowatego.

Stymulatory tkankowe są prawdziwym ratunkiem w przypadku suchej, odwodnionej skóry, która potrzebuje maksymalnego nawilżenia. Zastosowane podczas zabiegu kwasy hialuronowe i aminokwasy są niezbędne do pobudzenia pracy komórek, które odpowiadają za odpowiedni stopień nawilżenia skóry.

Zabieg z udziałem stymulatorów tkankowych ma wiele różnych zastosowań, dlatego warto wziąć go pod uwagę, jeżeli chcesz w profesjonalny sposób zadbać o wygląd swojej skóry, przyczyniając się do poprawy jej nawilżenia. Medycyna estetyczna wiele zyskała na wykorzystaniu stymulatorów tkankowych w procesie odmładzania skóry i niwelacji wielu problemów skórnych.