LOADING

Type to search

Styl życia

Jak wybrać dobrą szkołę jazdy w Warszawie?

Ppotencjalni pracodawcy zazwyczaj w publikowanych ofertach zaznaczają, aby kandydat na określone stanowisko posiadał bowiem uprawnienia do kierowania pojazdem kat. B. Często pracownik taki musi przemieszczać się między oddziałami firmy bądź po prostu odwiedzać klientów. Zdobycie takich uprawnień jest kluczowe.

Kurs prawa jazdy organizuje oczywiście szkoła jazdy. Niestety nie wszystkie placówki są godne polecenia. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej placówki?

Czym się kierować przy wyborze szkoły jazdy?

Głównym czynnikiem decydującym o wyborze właściwej szkoły jest procent zdawalności kursantów takiej placówki. Jest to oczywiście ważny aspekt. Niemniej jednak, należy pamiętać, że szkoła jazdy przede wszystkim musi przygotować osobę uczęszczającą na kurs do codziennego poruszania.

Warto wspomnieć na samym początku, że procent zdawalności nie jest porównywalny względem miast. Albowiem trudniej będzie zdać egzamin w Warszawie, czy Krakowie aniżeli małej miejscowości, gdzie miasto nie jest zbytnio rozbudowane, nie przemieszczają się tramwaje i jest rondo z jednym pasem. Dlatego uważa się, że priorytetem szkoły jazdy będzie przygotowanie kursanta, aby ten właściwie poruszał się po dużym mieście, jak i również ma małej miejscowości. Ogrom jest bowiem przypadków, gdzie kursanci zdali za pierwszym razem egzamin, natomiast obecnie nie są aktywnymi kierowcami – nie czują się bowiem na sile, aby wziąć odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu w ruchu drogowym.

Czy podejście instruktorów jest ważne?

Jest bardzo ważne! Ważne jest, aby podczas nauki jazdy panowała przyjazna atmosfera oparta na szacunku z obu stron. Instruktor nie musi być przyjacielem, ale musi być bowiem osobą godną zaufania. Kursant dopiero się uczy, a zatem będzie popełniał szereg błędów – ważne, więc będzie, aby jego nauczyciel był kompetentny i ze spokojem tłumaczył każdy błąd.

Niemniej jednak, instruktor nie powinien przygotowywać jedynie kursantów do zdania egzaminu. Jeśli, więc jazdy odbywają się po jednych i tych samych trasach – po których zazwyczaj poruszają się egzaminatorzy to, jest to dużym błędem. Przyszły kierowca winien się bowiem odnaleźć na każdej trasie, a jego wyobraźnia powinna być na tyle rozbudowana, aby przewidział oczywiste następstwa w ruchu drogowym.

Dobry instruktor powinien zatem zorganizować lekcje pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych – w deszczu, po zmroku, w godzinach szczytu.

Jak powinna być wyposażona szkoła jazdy?

Wyposażenie szkoły jazdy jest również bardzo ważne – daje ono wiem swobodę w planowaniu zajęć. Dlatego też, placówka powinna mieć własne biuro przystosowane do realizowania wykładów z części teoretycznej.  Szkoła taka powinna również posiadać swój własny, utwardzony plac manewrowy, aby kursant mógł bez przeszkód kolejny raz przećwiczyć manewry. Kluczowe będzie oczywiście stan techniczny pojazdów przeznaczonych do nauki, nie powodujące zagrożenie zdrowia i życia osoby uczęszczającej na kurs.

Wybierając szkołę jazdę warto zatem głównie opierać się na doświadczeniu instruktora, który będzie w stanie fachowo przekazać wiedzę i skupi się na tym, aby przyszły kierowca był bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.