LOADING

Type to search

Biznes

Wady i zalety elektrycznych wózków widłowych

Wózki widłowe to dziś bardzo częsty widok na różnego rodzaju halach magazynowych, placach firmowych i innych miejscach, gdzie wymagany jest transport ciężkich ładunków na niewielkie odległości. Bardzo dobrze sprawdzają się też jako pomoc w czasie realizowania załadunku towarów. Każdy kupujący jednak taki sprzęt musi wziąć pod uwagę jego różne wady oraz zalety, którymi cechują się elektryczne wózki widłowe.

Zalety elektrycznych wózków widłowych

Wszystkie modele elektrycznych wózków widłowych napędzane są za pomocą akumulatora, co sprawia, że podczas ich działania nie dochodzi do wydzielania szkodliwych spalin. Ten argument zdaje się być szczególnie istotny w obecnych czasach, w których wszelkie formy dbałości o otaczające nas środowisko naturalne są nie do przecenienia. Dodatkowo w odróżnieniu od wózków widłowych spalinowych oraz gazowych generują znacznie mniej hałasu w trakcie samej pracy. Może mieć to znaczenie dla każdego, kto ceni, chociażby możliwość bezproblemowego komunikowania się w czasie wykonywania zawodowych zadań, co jest ważne zwłaszcza w transporcie wewnętrznym. Obecnie w ofercie różnych producentów można spotkać wiele modeli wózków widłowych różniących się, chociażby zastosowanymi w nich technologiami. Chociaż każdy powinien dobrać sprzęt do swoich potrzeb, to warto postawić na jak najnowszy egzemplarz posiadający na przykład elektroniczny wyświetlacz pozwalający na wygodne ustawianie i odczytywanie przydatnych informacji. A jakie jeszcze zalety posiadają elektryczne wózki widłowe? Otóż wyróżnić tu warto dużą wydajność, intuicyjny sposób sterowania, niewielkie koszty użytkowania oraz kompaktowy rozmiar umożliwiający wjazd nawet do stosunkowo ciasnych stref.

Wady elektrycznych wózków widłowych

Skoro wózki elektryczne posiadają tak wiele przydatnych zalet, to czy mają one w ogóle jakiekolwiek wady? Po bliższym przyjrzeniu okazuje się, że jak najbardziej tak, a największą z nich wydaje się być stosunkowo wysoka cena. Jak łatwo się domyśleć wynika ona w dużej mierze z nowoczesnych technologii i podzespołów montowanych w takich urządzeniach. Niemniej jednak praktyczność elektrycznego wózka widłowego sprawia, że warto na niego postawić. Pamiętajmy, że będzie on służył nam przez wiele lat, zatem czynienie tu oszczędności niekoniecznie jest wskazane. Kiedy natomiast nasz budżet nie pozwala na zakup nowego wózka w tej odpowiedniej konfiguracji, to zawsze możemy go wynająć, lub nabyć egzemplarz używany.

Nie zapominajmy o serwisowaniu

Na koniec pamiętajmy także o tym, że do sprawnego działania takiego sprzętu konieczne jest przeprowadzanie regularnych prac konserwacyjnych. Fachowy serwis wózków widłowych w razie konieczności może także naprawić te elementy, które akurat uległy awarii. Niestety wiadome jest, że nie każdą usterkę uda nam się usunąć samodzielnie i wówczas właśnie pomoc specjalistów może okazać się niezbędna. Najtrudniej, gdy uszkodzeniu ulegnie silnik elektryczny w wózku widłowym, lecz wówczas nawet z tym problemem wykwalifikowani serwisanci mogą sobie poradzić.