LOADING

Type to search

Biznes

W jaki sposób składować materiały ponadgabarytowe?

Składowanie materiałów ponadgabarytowych, dłuższych i cięższych wymaga inwestycji w wytrzymały system regałów. Najlepsze warunki magazynowania w takim przypadku zapewniają regały dłużycowe. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Regały dłużycowe potrafią zastąpić palety

Elementy o nietypowych kształtach nie mieszczą się na paletach. Magazyny, które obsługują taki asortyment potrzebują jednak zabezpieczenia i łatwej dostępności do asortymentu, a regały dłużycowe jednostronne lub dwustronne to ciekawa perspektywa. Inwestycję można rozpocząć od systemu jednostronnego, a w razie potrzeby rozszerzyć o drugą stronę. Modułowa rozbudowa to jedna z najważniejszych zalet. Regały występują w wersjach lżejszych lub ciężkich wytrzymujących obciążenia do wielu ton. Nawet branża budowlana decyduje się na ten system składowania, ponieważ po dodaniu zadaszenia wytrzymuje bez problemu zmienne warunki atmosferyczne i spełnia normy bezpieczeństwa. Produkty o niestandardowych rozmiarach pobiera się ręcznie lub po optymalizacji wózka widłowego. Regały wspornikowe spotyka się powszechnie w marketach, ale też sklepach meblarskich w celu lepszej prezentacji asortymentu przed klientami.

Jakie produkty składuje się w systemie dłużycowym?

Przede wszystkim produkty walcowane, podłużne, a w tym belki, rury, profile, elementy mebli oraz części karoserii. Dobrze zaprojektowany system magazynowy nie powinien odkształcać się pod wpływem ciężaru. Przydadzą się też dodatkowe zabezpieczenia, profilowane końcówki belek uniemożliwiające przypadkowe wysunięcie produktu, czy zadaszenie do składów na zewnątrz. Dla ułatwienia magazynowa niektóre produkty można spiąć opaskami. Dobra organizacja asortymentu bezpośrednio na regałach wspornikowych to szansa na jeszcze większą oszczędność przestrzeni. Podczas montażu regałów należy skupić się na odpowiednim powiązaniu z podłożem. Wtedy odpadnie problem równomiernego rozkładania towarów pod względem ciężaru w codziennej pracy magazynu. Regały dłużycowe wybiera się ze względu na wytrzymałość i niewielkie problemy serwisowe. To rozwiązanie na lata i bardzo elastyczne. W razie potrzeby konstrukcja obsłuży po prostu inny asortyment.

Lista zalet

  • sprawdzają się wewnątrz i na zewnątrz po galwanizacji oraz zadaszeniu,
  • umożliwiają przygotowanie wystawy towarów, chociażby w marketach budowlanych,
  • występują w wielu wersjach, też indywidualnie skonfigurowanych,
  • współpracują z wózkami widłowymi i standardowym wyposażeniem magazynu,
  • mało wymagające w konserwacji,
  • szybkie przekształcenie składu pod różne grupy produktów, bez potrzeby wymiany regałów.

Na zakończenie

Regały dłużycowe to rozwiązanie uzupełniające lub główne do magazynu, a ze względu na wartości wystawiennicze polecane do wielu sklepów pragnących lepiej zmotywować klientów. System nie wymaga dużych nakładów konserwacyjnych, a jedynie okresowych przeglądów. W sprawie zamówienia najlepiej kierować się do doświadczonego producenta zdolnego przeanalizować układ magazynu i realne potrzeby przedsiębiorcy.