LOADING

Type to search

Biznes

Prace przy silosach – powierz je alpinistom przemysłowym

Silosy są stałym elementem naszego krajobrazu. O ile w przypadku silosów płaskich, ich czyszczenie nie jest problemem, a tyle, jeśli mamy do czynienia z tzw. silosami wieżowymi, proces ich czyszczenia lub jakiekolwiek inne prace konserwacyjne, są bardziej skomplikowane. Czym jest silos oraz dlaczego warto powierzyć wszelkie prace z nimi związane alpinistom?

Silos – rodzaje i zastosowanie

Silos jest budową lub częścią budowli, która służy do magazynowania materiałów sypkich. Mamy kilka rodzajów silosów:

  • przemysłowe,
  • spożywcze,
  • budowlane,
  • inne.

Jak sama nawa wskazuje w silosach przemysłowych, składuje się różnego rodzaju granulaty, kleje, karmy zwierzęce itd. W silosach spożywczych przechowywana jest między innymi: mąka, sól, cukier itd. Silosy budowlane służą do przechowywania gipsów i cementów.

Niestety z upływem czasu, bez względu na rodzaj przechowywanego materiału, silos wieżowy musi zostać wyczyszczony, ponieważ w trakcie jego użytkowania na dnie zbiornika oraz na jego ścianach pojawiają się różnego rodzaju osady i naloty. Usuwanie takich zanieczyszczeń jest wymagającym zajęciem. Dlatego warto powierzyć je alpinistom przemysłowym.

Alpinizm przemysłowy co to takiego?

Alpinizm przemysłowy jest techniką pracy, która wymaga używania różnych technik linowych związanych z pracą na wysokości. Alpiniści przemysłowi, podejmują się różnego rodzaju zadań, w których prace wykonywane są na wysokości lub w miejscach trudno dostępnych. Bardzo często wykonują prace: malowania elewacji w trudno dostępnych miejscach, mycia okien w biurowcach lub właśnie czyszczenia silosów wieżowych.

Dlaczego warto powierzyć pracę przy silosach alpinistom przemysłowym?

Przede wszystkim dlatego, że są to ludzie specjalnie wyszkoleni do pracy w takich warunkach. Zanim przystąpili do pracy, musieli przejść szereg kursów i szkoleń, aby wykonywać tak ciężki zawód, jakim jest alpinizm przemysłowy. Stawiając na usługi alpinistyczne, mamy pewność, że do wykonania wskazanej pracy (w tym przypadku czyszczenia silosu) przyjadą ludzie, którzy posiadają profesjonalny sprzęt alpinistyczny, w tym między innymi liny do wspinaczki, specjalne uprzęże, przyrządy zjazdowe, kaski itd. Jako zleceniodawcy interesuje nas, aby silos był wyczyszczony, a praca przebiegła szybko i co ważne bezpieczne. Dlatego tak ważne jest powierzenie takich prac specjalistom. Dobrej jakości sprzęt alpinistyczny, pozwala wykonywać pracę przy silosach w sposób bezpieczny i pewny. Lina do wspinaczki zostanie wybrana inna, jeśli praca wykonywana jest przy silosach, a inna, jeśli prace mają być wykonywane przy elewacji. Jako zleceniodawcy, nie musimy się na tym znać, wystarczy, że określimy alpinistom, jaki mają wykonać zakres prac. To oni dobiorą sprzęt potrzebny do realizacji powierzonego zadania.

Prace alpinistyczne przy silosach? Tylko z alpinistami przemysłowymi

Wycena prac alpinistów przemysłowych nie jest łatwa. Nie płacimy, tylko za pracę, ale przede wszystkim za doświadczenie oraz podejmowane ryzyko przez osoby pałające się tym zawodem. Bez względu na cenę, warto jednak za takie usługi zapłacić. Silos będzie czysty, co gwarantuje higieniczne składowanie, znajdujących się tam materiałów. Okresowe dbanie o czystość ścian oraz podłogi takiego silosu sprawia, że jego stan techniczny będzie na tyle dobry, iż sam silos będzie służył do magazynowania materiałów sypkich przed długie lata.