LOADING

Type to search

Biznes

Outsourcing kard i płac – zalety rozwiązania

Pojęcie outsourcingu jest w dzisiejszych czasach bardzo dobrze znane zdecydowanej większości przedsiębiorców. To właśnie dzięki wprowadzeniu do firmy rozwiązań outsourcingowych jesteśmy w stanie zdecydowanie obniżyć koszty prowadzenia firmy. Pojęcie to oznacza powierzenie oddelegowanie pewnych zadań firmom zewnętrznym dzięki czemu nie musimy zatrudniać kolejnych pracowników.

Outsourcing kadr i płac jednym z najpopularniejszych rozwiązań w niedużych firmach

Obecnie coraz częściej małe lub też średnie firmy stawiają na rozwiązanie, jakim jest korzystanie z usług outsourcingowych w zakresie kadr i płac. Coraz częściej outsourcing spotykamy również w zakresie usług z obszaru HR. Jest to zdecydowanie bardziej korzystne finansowo rozwiązanie dla właścicieli mniejszych lub też średniej wielkości firm, ponieważ nie muszą oni zatrudniać księgowego czy też kadrowej w pełnym wymiarze czasu pracy w swojej organizacji. Zamiast tego powierzają wykonanie usług biurom zewnętrznym.

Korzyści wynikające z zastosowania outsourcingu w zakresie kadr i płac dla firm:

  • Minimalizacja kosztów związanych z zatrudnianiem dodatkowych pracowników oraz nieponoszenie kosztów ich szkolenia – zwykle przedsiębiorcy korzystający z usług firm zewnętrznych rozliczają się z nimi na podstawie umów cywilno-prawnych, więc nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Dzięki usługom oferowanym przez firmy zewnętrzne właściciele firm mogą zmniejszyć ilość stanowisk w swojej firmie do minimum, co stanowi także sporą oszczędność finansową.
  • Brak kosztów rekrutacji nowych pracowników – co bywa często dosyć czasochłonne i niejednokrotnie kosztowne, zwłaszcza na samym początku, kiedy nowym pracownikom należy zapewnić odpowiednie szkolenia wprowadzające oraz wyposażyć ich stanowisko pracy w niezbędny do jej wykonywania sprzęt.
  • Dostęp do bardzo dobrze wykwalifikowanej kadry specjalistów pragnących jak najlepiej wykonać powierzone im zadanie. Firmy świadczące usługi outsourcingowe muszą dbać o swoją markę, by pozyskiwać kolejnych klientów. Dlatego często mówi się, że zlecone zadania wykonują rzetelniej niż zrobiłby to zatrudniony w firmie pełnoetatowy pracownik.
  • Indywidualne dopasowanie stosowanych strategii oraz rozwiązań do potrzeb poszczególnych przedsiębiorstw.
  • Bardzo duży wybór wśród firm świadczących usługi z zakresu kadr i płac na rynku. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na usługi tylko i wyłącznie jednej firmy, jeżeli nie spełniłaby ona do końca naszych oczekiwań. Bez żadnych konsekwencji możemy zmienić podwykonawcę.

Oczywiście tak jak wszystko w dzisiejszych czasach oprócz szerokiej gamy zalet outsourcing posiada także kilka wad, a do najczęściej wymienianych z nich należą: ryzyko nagłego przerwania powierzonego przez nas zlecenia przez firmę zewnętrzną bez uprzedniego poinformowania nas o tym oraz ryzyko ciągłego podnoszenia stawek za świadczone usługi przez cieszące się dużym zaufaniem oraz renomą firmy outsourcingowe.

Outsourcing kadr i płac to mimo wszystko bardzo skuteczne rozwiązanie strategiczne, które zdecydowanie warto wprowadzać do firm w celu optymalizacji procedur w firmie przy jednoczesnej minimalizacji kosztów wynikających z zatrudniania pracowników.

Inspirowane: mddp-outsourcing.pl – biuro rachunkowe Warszawa