LOADING

Type to search

Biznes

Ogrzewanie biura – dlaczego warto wybrać grzejnik konwektorowy?

Nadejście chłodniejszych miesięcy zmusza osoby zarządzające biurami o zupełną zmianę strategii w kwestii ogrzewania. Wówczas kluczowe staje się dbanie o odpowiednią, to znaczy optymalnie wysoką temperaturę wewnątrz takiego obiektu, aby zapewnić pełen komfort pracownikom. Wybór właściwego systemu ma ogromne znaczenie dla efektywności ogrzewania oraz utrzymania stosunkowo niedużych kosztów. Opcji jest wiele, a jedną z coraz popularniejszych w ostatnich latach staje się grzejnik konwektorowy zasilany głównie elektrycznie. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto postawić na ten rodzaj ogrzewania dla swojego biura.

Czym jest grzejnik konwektorowy?

Nowoczesny grzejnik konwektorowy to urządzenie o prostej budowie i nieskomplikowanej zasadzie działania. W najprostszej wersji składa się z metalowej lub aluminiowej obudowy, wewnątrz której znajdują się elementy grzewcze. Zwykle są nimi grzałki elektryczne. Większość modeli wyposażona jest w specjalny wentylator, który wspomaga szybsze rozprowadzanie ciepła. Elektryczne grzejniki konwektorowe przekazują powietrze poprzez tzw. konwekcję, czyli proces zasysania zimnego powietrza, ogrzewanie go wewnątrz, a następnie oddawania do pomieszczenia. Co ważne, oprócz jednostek elektrycznych dostępne są również wodne, które wewnątrz obudowy mają tzw. wężownicę grzewczą. Obydwa są skuteczne w działania i gwarantują dobre efekty.

Zalety grzejnika konwektorowego, czyli dlaczego warto 

Obecnie produkowane na szeroką skalę grzejniki konwektorowe cechują się wysoką efektywnością energetyczną, dzięki czemu pozwalają szybko ogrzać pomieszczenie do optymalnej temperatury i to bez dużego zużycia energii. Koszty takiego ogrzewania nie powinny więc być wygórowane, co może być decydujące dla właścicieli naprawdę przestronnych biur i podobnych lokali. Są bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ wszelkie elementy grzewcze są bardzo dokładnie zabezpieczone i osłonięte, przez co ich przypadkowe, a nawet celowe dotknięcie są niemożliwe. Ich instalacja oraz obsługą są stosunkowo łatwe – wystarczy podłączyć je do wymaganego zasilania i zamontować w wybranym miejscu. Najlepiej,  jeśli będzie to przestrzeń pod parapetem, a w przypadku grzejników wolnostojących ustawienie może być tak naprawdę dowolne, gdyż w każdej chwili da się je zmienić i dostosować do aktualnych potrzeb. To nie wszystko, bo spośród innych rozwiązań wyróżnia je cicha praca, głównie dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii wentylatorowych, a także estetyczny i cieszący oko design, który w biurach może mieć istotne znaczenie.

Grzejniki wektorowe to rozwiązanie cieszące się coraz większym zaufaniem. Trudno się temu dziwić, skoro prezentują one tak wiele zalet przy zachowaniu faktycznej prostoty. Posiadając biuro, z całą pewnością warto zastanowić się nad tym rodzajem ogrzewania biura lub połączeniem go z innymi systemami.