LOADING

Type to search

Biznes

Jednorazowe pojemniki do deserów – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jednorazowe pojemniki do deserów muszą być nie tylko wytrzymałe i estetyczne, ale powinny również spełniać wymogi dotyczące materiałów mających kontakt z żywnością. Opakowania jednorazowe są niezastąpione w codziennym użytkowaniu i w branży gastronomicznej, kiedy jedzenie trzeba dowieźć do klienta, zachowując smak deseru.

Jednorazowe pojemniki do deserów – jak wybrać?

Jednorazowe pojemniki do deserów mogą występować w różnych formach, różnią się miedzy sobą rozmiarami i kształtami. Mogą być wykonane z plastiku albo surowców biodegradowalnych. Mogą być kolorowe albo transparentne, a w odróżnieniu od szkła nie tłuką się, są więc łatwiejsze do przechowywania oraz używania. Dzięki temu, że są przezroczyste, można w nich dobrze eksponować walory galaretek, lodów, musów i sałatek owocowych. Pojemniki w formie pucharków mogą być wykorzystywane jak jednorazowe pojemniki do deserów, ale także jako pojemniki na napoje. Pojemniki do deserów mogą mieć kształt:

– trójkątny,

– podłużny,

– okrągły,

– kwadratowy,

– nieregularny.

Duży wybór form pojemników sprawia, że można je doskonale dobrać do rodzaju przygotowywanych deserów. Wielu producentów jednorazowych pojemników do deserów umożliwia drukowanie na nich dowolnych treści. Z tego względu opakowania, które są wykorzystywane w branży gastronomicznej, mogą budować wizerunek marki.

Jednorazowe pojemniki do deserów – najważniejsza kwestia

Dokonując wyboru jednorazowych pojemników do deserów, trzeba pamiętać, że będą one miały kontakt z żywnością, dlatego powinny być zaopatrzone w odpowiednie certyfikaty i atesty gwarantujące, że mogą mieć kontakt z produktami spożywczymi. Składniki pojemników do deserów nie powinny w żaden sposób wpływać na smak i aromat żywności.