LOADING

Type to search

Biznes

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Każdy rodzaj działalności gospodarczej wiąże się z prowadzeniem księgowości, mniej lub bardziej skomplikowanej. Prawidłowe rozliczenia oszczędzają przedsiębiorcy kłopotów z ZUS-em oraz Urzędem Skarbowym. Aby uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności, warto zlecić papierkową robotę księgowej. Jak jednak wybrać właściwą?

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe w Warszawie?

Podstawowym zadaniem każdego biura rachunkowego jest prowadzenie ksiąg rachunkowych firm. Z usługi korzystają zarówno małe, jak i duże firmy, które chcą mieć dokumentację przygotowaną z miesiąca na miesiąc w sposób profesjonalny. Przedsiębiorca mając tak profesjonalne wsparcie ma regularnie i na bieżąco uzupełnianą księgę przychodów i rozchodów, a dokumenty do Urzędu Skarbowego oraz ZUSu są wysyłane na czas.

Biuro rachunkowe w Warszawie zajmuje się także prowadzeniem rozliczeń pracowniczych, podpisywaniem umów oraz wszelkimi innymi kwestiami formalnymi związanymi z zatrudnieniem. Księgowa może doradzić optymalny rodzaj opodatkowania, wyszukać ulgi podatkowe, z których przedsiębiorca skorzysta pod koniec roku, aby obniżyć zobowiązania.

Wyspecjalizowane biuro rachunkowe zadba o prowadzenie księgowości na najwyższym poziomie. Obsługa ograniczy stres przedsiębiorcy i pozwoli na skupienie się na rozwoju firmy.

Cechy, jakie powinno posiadać najlepsze biuro rachunkowe w Warszawie

  1. Profesjonalna obsługa klienta – warto wybrać biuro rachunkowe, które szanuje potrzeby klienta, jest do jego usług i zawsze służy pomocą. Kontakty z biurem księgowym powinny być ograniczone jedynie do sytuacji naprawdę ważnych, gdy pojawiają się jakieś problemy lub jest konieczność zrobienia podpisu. Księgowa powinna wziąć na siebie całą papierkową robotę, aby właściciel firmy mógł zająć się rozwijaniem biznesu.
  2. Bezpieczne zarządzanie dokumentacją – profesjonalne podejście do przechowywania papierów firmowych, przestrzeganie terminów, działania zgodne z przepisami to domeny profesjonalnego biura rachunkowego. Przed podpisaniem z nim umowy należy jednak upewnić się, czy posiada stosowane ubezpieczenie mogące pokryć ewentualne błędy, które wpłyną negatywnie na działalność Twojej firmy.
  3. Szeroki, ale konkretny zakres usług – biuro rachunkowe, z którego usług skorzystasz powinno świadczyć najważniejsze usługi związane z prowadzeniem księgowości, obsługą kadrowo-płacową, doradztwem w zakresie prawa pracy i podatków czy doradztwem gospodarczym. Wyspecjalizowane biura rachunkowe oferują obsługę VAT-owców, jak i firm zwolnionych z tego obowiązku.
  4. Komunikatywność – niezwykle ważne jest pozytywne nastawienie księgowej do klientów, spokojne odpowiadanie na pytania i wyjaśnianie wątpliwych kwestii. Warto także wybrać biuro rachunkowe, które pracuje w dogodnych dla nas godzinach, wtedy z nawiązaniem kontaktu z księgową nie będzie żadnych problemów.
  5. Cena usług księgowych adekwatna do jakości – można naprawdę sporo zapłacić za obsługę księgową, ale tylko wtedy, gdy cena jest naprawdę tego warta. Należy upewnić się, czy biuro księgowe faktycznie jest tak dobre, jak wysokość cen w jego cenniku. Bacznie analizując powyższe punktu można będzie znaleźć księgową wartą każdych pieniędzy.