LOADING

Type to search

Biznes

Jak często przeprowadzać ozonowanie w lokalach użytkowych?

Ozon to gaz o silnych właściwościach grzybobójczychbakteriobójczych oraz utleniających, dzięki czemu stanowi niezastąpioną metodę dezynfekcji mieszkań, lokali użytkowych, a nawet samochodów. Oczyszczone miejsce jest wolne od groźnych substancji. Do przeprowadzenia procesu ozonowania warto wynająć wyspecjalizowanych pod tym kątem fachowców, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że został on odpowiednio przeprowadzony, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele istotnych aspektów takich jak możliwość otwarcia okien, czy rodzaj i ilość koniecznych do wykonania prac przy zabezpieczeniu pomieszczenia.

Po co ozonować pomieszczenia?

Ozonowanie lokali użytkowych oraz mieszkań jest jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z bakteriami i drobnoustrojami oraz pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów (na przykład dym tytoniowy, pot, stęchlizna), dlatego też często stosuje się to w przypadku mieszkań i lokali znajdujących się w starszych kamienicach. Zastosowanie procesu ozonowania jest również zalecane po przeprowadzeniu remontu, aby szybko i skutecznie pozbyć się zapachu farb czy lakierów, a także po tragicznych wydarzeniach takich jak np. pożary czy zalania. Kolejnym ważnym aspektem jest usuwanie grzybów i roztoczy, które negatywnie wpływają przede wszystkim na osoby ze skłonnościami alergicznymi.

Metoda ozonowania pozwala na pozbycie się (a nie maskowanie) wszelkiego rodzaju chorobotwórczych mikroorganizmów oraz przykrych zapachów przy jednoczesnym braku używania chemicznych środków. Ozon jest w pełni przyjazny środowisku, a co więcej – szybko się ulatnia nie pozostawiając żadnych toksyn. Systematyczne stosowanie tego procesu wpływa na poprawę stanu zdrowia, samopoczucia i koncentracji.

Dzięki zastosowaniu tej metody dezynfekcji zapewnisz komfort i bezpieczeństwo zarówno sobie i swoim pracownikom, a także gościom oraz klientom odwiedzającym Twój lokal!

Jak często należy przeprowadzać proces ozonowania w lokalach użytkowych

Dla każdego istotne jest oddychanie świeżym i czystym powietrzem, dlatego nie ma ograniczeń co do częstotliwości ozonowania. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że takie miejsca jak gabinety lekarskie, fryzjerskie, szkoły, przedszkola, restauracje oraz temu podobne lokale będą wymagały dezynfekcji i oczyszczania znacznie częściej niż prywatne mieszkania ze względu na to, że na co dzień przebywa w nich znacznie większa ilość osób.

Obiekty publiczne, które będą wymagały częstszego przeprowadzania procesu ozonowania to między innymi:

  • szkoły, przedszkola, żłobki (częsta dezynfekcja minimalizuje zagrożenie zarażenia wzajemne w okresach wzmożonych zachorowań na choroby takie jak ospa, różyczka itp.)
  • bary, restauracje, hotele, sklepy, kawiarnie, salony urody, przychodnie lekarskie, siłownie, sale fitness i ośrodki SPA etc. (miejsca, przez które przewija się duża ilość osób ze względu na zwiększoną ilość występowania szkodliwych mikroorganizmów, bakterii, czy wirusów)

Podsumowanie:

Ozonowanie to przyjazny środowisku naturalnemu proces dezynfekcji i sterylizacji pomieszczeń, a także wszelkich przedmiotów, które się w nich znajdują. Dzięki temu, że gaz wnika w najdrobniejsze zakamarki mamy gwarancję dokładnej dezynfekcji lokalu. Pomaga nie tylko w oczyszczeniu powietrza ze szkodliwych dla zdrowia wirusów i bakterii, ale też w całkowitym pozbyciu się nieprzyjemnych, nawet wieloletnich zapachów. Warto decydować się na tego typu proces w miarę często, aby zapewnić wszystkim przebywającym w danym otoczeniu osobom bezpieczeństwo i komfort.